X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejm odrzucił wniosek o odwołanie ministra rolnictwa. Puda: dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 23:38
Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa. Za oddaleniem wniosku głosowało 231 posłów, 214 domagało się odwołania ministra, a 2 wstrzymało się od głosu. Głosowało 449 posłów.
Premier Mateusz Morawiecki gratuluje ministrowi rolnictwa Grzegorzowi Pudzie po odrzuceniu przez Sejm wniosku o wotum nieufności dla szefa resortu
Premier Mateusz Morawiecki gratuluje ministrowi rolnictwa Grzegorzowi Pudzie po odrzuceniu przez Sejm wniosku o wotum nieufności dla szefa resortuFoto: PAP/Piotr Nowak

Głosowanie poprzedziła ok. 90-minutowa dyskusja na sali plenarnej. Autorem wniosku o wyrażenie wotum nieufności była grupa posłów PSL, pod wnioskiem podpisali się także posłowie Lewicy. Wniosek został złożony w sierpniu.

Grzegorz Puda, 1200, forum.jpg
"Rolnicy będą mogli liczyć na wsparcie państwa". Grzegorz Puda o ew. konsekwencjach stanu wyjątkowego

- Bardzo się cieszę, duża liczba głosów jest za mną. 233, a więc nawet więcej niż można się było spodziewać - powiedział Puda po zakończeniu głosowania. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi zaufali, dalej działamy na rzecz rolników w Polsce - dodał.

Przyznał, że w debacie padło wiele istotnych głosów. - Będę się starał, aby sprostać wymaganiom również tych posłów, którzy byli niezadowoleni z dotychczasowej mojej działalności. Rolą ministra jest, aby słuchać także krytycznych głosów - mówił.

Zarzuty ludowców

Ludowcy podkreślali, że odkąd Grzegorz Puda został ministrem w październiku ubiegłego roku, MRiRW "nie przygotowuje projektów legislacyjnych, nie prowadzi dialogu z rolnikami, z organizacjami rolniczymi".

Uzasadniając wniose,k poseł PSL Stefan Krajewski mówił w czwartek wieczorem w Sejmie, że Puda nie uczestniczy w posiedzeniach sejmowej komisji rolnictwa, nie zabiera głosu na sali sejmowej, ani nie zaprezentował nowych propozycji, projektów ustaw z myślą o rolnikach.

Czytaj również:

Komisja negatywnie zaopiniowała wniosek

W środę sejmowa komisja rolnictwa negatywnie zarekomendowała wniosek o wotum nieufności wobec ministra Pudy. W jej imieniu wypowiedział się poseł PiS Robert Telus.

Przedstawiając sprawozdanie komisji powiedział, że "ZSL z PZPR-em po raz kolejny pokazało, że razem działa". - Także PSL już działało z "tęczowymi" i z "czerwonymi", i z "pomarańczowymi". Z każdym działało, ale najbardziej was jednak drodzy państwo ciągnie do tego koloru czerwonego, do Lewicy, do PZPR-u" - powiedział Telus do polityków PSL.

Jak zaznaczył, pod wnioskiem o odwołanie Pudy podpisało się około stu osób, a na komisję przyszło kilkanaście osób, w głosowaniu na komisji wzięło udział dziewięć osób. - Ten wniosek jest napisany na kolanie, wyssany z palca i jest tyko i wyłącznie hucpą polityczną - ocenił Telus.

Poseł PiS odpierał zarzuty pod adresem Pudy, że nie zostały zwiększone kwoty dopłat dla rolników. Wskazywał, że w nowej perspektywie unijnej będzie na polskie rolnictwo 34,5 mld euro, a to - jak mówił - więcej niż wynegocjowała opozycja za czasów swoich rządów.

Zarzucił PSL i opozycji, że "oszukiwali i okradali przez 15 lat polskiego rolnika". Telus podkreślił, że rząd przeznacza 1 mld 200 mln zł na przetwórstwo i odbudowuje je po poprzednikach.

jmo

Czytaj także

Grzegorz Puda: rolnicy, którzy poniosą straty przez stan wyjątkowy, otrzymają wsparcie państwa

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 09:39
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda zapowiedział, że rolnicy którzy poniosą straty wskutek wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią mogą liczyć na odszkodowania. Podkreślił, że przepisy o stanie wyjątkowym zostały wprowadzone, by skuteczniej chronić polską granicę przed napływem nielegalnych migrantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Wód Polskich o stanie wody w Polsce: w rolnictwie i przemyśle mogą być z nią problemy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 12:22
- Jako obywatele czerpiemy wodę z zasobów głębinowych i tego jest stosunkowo dużo. Natomiast w rolnictwie i przemyśle mogą być z tym bardzo duże problemy i jeżeli nie będziemy zatrzymywać wody, to będą w tym zakresie duże problemy - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.
rozwiń zwiń