X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Oczekuję stanowczych, surowych kroków". Minister zdrowia o groźbach Brauna

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 16:15
- Z punktu widzenia Ministerstwa Zdrowia oraz wszystkich gości Sejmu to jest po prostu niedopuszczalne - powiedział szef MZ Adam Niedzielski o zachowaniu posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który krzyknął pod jego adresem: "będziesz pan wisiał". Minister oczekuje od Prezydium Sejmu stanowczych kroków.
Adam Niedzielski w Sejmie
Adam Niedzielski w SejmieFoto: Twitter/Sejm RP

Niedzielski wystąpił w czwartek w Sejmie w związku z wnioskiem klubu KP-PSL o przedstawienie informacji bieżącej "w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia". Głos po wystąpieniu ministra zabrał m.in. Braun, który mówił o przyszłym "akcie oskarżenia" za działania rządu i resortu zdrowia podczas pandemii COVID-19; już po tym, gdy skończył się czas jego wypowiedzi i mikrofon został wyłączony, krzyknął w kierunku siedzącego w ławach rządowych Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał".

"Zachował się skandalicznie"

- Poseł Braun zachował się skandalicznie. Chciałem opuścić salę sejmową, ale zwrócono mi uwagę, abym nie zniżał się do tego standardu - powiedział Niedzielski z mównicy sejmowej, gdy zabrał głos, by odpowiedzieć na pytania posłów.

1200 grzegorz braun pap.jpg
"Będziesz pan wisiał!". Skandaliczne groźby Grzegorza Brauna pod adresem ministra zdrowia

Oświadczył, że "z punktu widzenia Ministerstwa Zdrowia oraz wszystkich gości Sejmu to jest po prostu nieakceptowalne".

Adekwatna kara

- Oczekuję od Prezydium Sejmu podjęcia stanowczych, surowych kroków w tej dziedzinie, bo ostatnio tylko potakujemy głową, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma podejmowanych żadnych wymiernych kroków wobec tego, co zrobił poseł Braun - powiedział Niedzielski.

Dodał, że "usunięcie posła Brauna na 15 minut z debaty, to nie jest odpowiednia kara".

- To jest skandal, po prostu skandal - oświadczył minister. Podziękował innym posłom "za jednoznaczną postawę". "Ale nie chciałbym, żebyśmy się zatrzymywali w tym, że tylko negujemy, a nie wyciągamy konsekwencji" - stwierdził Niedzielski.

Prezydium Sejmu

Wcześniej tuż po wypowiedzi Brauna, prowadząca obrady wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oświadczyła, że poseł Konfederacji zachował się skandalicznie i zapowiedziała, że sprawą zajmie się Prezydium Sejmu.

braun 1200 pap.jpg
Grzegorz Braun groził szefowi MZ. Sprawą zajmie się Prezydium Sejmu

- Nie ma pan prawa tak się zachowywać, nie ma pan prawa takich słów używać. Pana sprawa będzie postawiona na Prezydium Sejmu. To jest wielki skandal - powiedziała Kidawa-Błońska.

"Groźba karalna"

Zareagowali również inni posłowie, w tym prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który zwracając się do Brauna, powiedział m.in. że nie wolno wobec nikogo mówić tak, jak on pod adresem Niedzielskiego. Szef PSL podkreślał, że to "groźba karalna" i "rzecz okropna".

Ostatecznie wicemarszałek Kidawa-Błońska, powtarzając, że Braun zachował się skandalicznie, wykluczyła go z czwartkowych obrad Sejmu. Na wypowiadane z sali uwagi Brauna, Kidawa-Błońska odpowiedziała, że może się on od jej decyzji odwołać.

fc

Czytaj także

"Wynagrodzenia lekarzy rosną regularnie". Niedzielski przedstawił informacje nt. stanu służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 12:59
Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od roku 2016 wynagrodzenia lekarzy rosną regularnie, wraz ze wzrostem nakładów budżetowych na służbę zdrowia. Zwiększenie środków przeznaczanych na ten sektor oznacza również więcej szkół kształcących lekarzy, pielęgniarki i inny personel medyczny, co w bliskiej perspektywie zmniejszy problemy kadrowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzrost poparcia dla Konfederacji wart uwagi". Prof. Domański o najnowszych sondażach

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 14:43
- Chyba powszechne oczekiwania były takie, że to poparcie dla PiS-u, czy ta deklarowana preferencja wyborcza się nie zwiększy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog PAN.
rozwiń zwiń