X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zjednoczona Prawica z największą liczbą głosów, opozycja daleko w tyle. Sprawdź najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 12:07
Jak wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl, Zjednoczoną Prawicę poparłoby 37 proc. badanych, KO - 27 proc., Polskę 2050 - 12 proc., Konfederację - 9 proc., a Lewicę - 7 proc. Według sondażu gdyby na czele PO stał Rafał Trzaskowski, a nie Donald Tusk na KO zagłosowałoby 29 proc.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Twitter/@KancelariaSejmu

Social Changes zapytało w sondażu, na które ugrupowanie badani oddaliby swój głos w wyborach do parlamentu, gdyby te odbyły się w najbliższą niedzielę.

sejm free 1200.jpg
Zjednoczona Prawica umacnia się na pozycji lidera. Zobacz najnowszy sondaż poparcia

37 proc. wskazało Zjednoczoną Prawicę, czyli tyle samo, co w poprzednim badaniu. Na Koalicję Obywatelską chciałoby oddać swój głos 27 proc. (wzrost o 1 pkt proc.). Na podium znalazłaby się także Polska 2050 Szymona Hołowni, której poparcie zadeklarowało 12 proc. badanych (spadek o 4 pkt proc.).
Konfederację poparło 9 proc. badanych (wzrost o 2 pkt proc.), a na Lewicę chciałoby zagłosować 7 proc. (1 pkt proc. mniej).

Poza Sejmem znalazłyby się PSL, Porozumienie i Kukiz'15 z poparciem każde po 2 proc. Na inne ugrupowania zagłosowałoby również 2 proc. badanych.

Znacząca zmiana lidera Platformy Obywatelskiej

Social Changes zapytało też, jak głosowaliby respondenci w sytuacji, gdyby przewodniczącym Platformy Obywatelskiej był Rafał Trzaskowski, a nie obecny lider Donald Tusk. W tym sondażu nadal na Zjednoczoną Prawicę zgłosowałoby 36 proc. badanych, a Koalicja Obywatelska zyskałaby 2 punkty proc. i uzyskałaby poparcie 29 proc. badanych.

Czytaj także:

Na dalszych miejscach znalazły się: Polska 2050 (12 proc.), Konfederacja (10 proc.) i Lewica (6 proc.). Poza Sejmem znalazłyby się: PSL, Porozumienie i Kukiz'15 - każde z tych ugrupowań z 2 proc. poparciem. 1 proc. badanych zagłosowałby na inne ugrupowanie.

sejm 1200 free.jpg
Dwucyfrowa przewaga Zjednoczonej Prawicy nad KO. Nowy sondaż

Większość respondentów poszłaby na wybory

Według sondażu, wzięcie udziału w wyborach zadeklarowało łącznie 62 proc. ankietowanych (46 proc. zdecydowanie, a 16 proc. raczej); na głosowanie nie zamierzałoby pójść 36 proc. badanych (po 18 proc. zdecydowanie i raczej). 2 proc. ankietowanych nie było zdecydowanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1063 osób w dniach od 10 do 13 września 2021 roku. 

ng

Czytaj także

PiS liderem, Polska 2050 przed PO. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 16:27
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, czyli 9 maja, wygrałaby je Zjednoczona Prawica z poparciem 34 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjednoczona Prawica liderem z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 11:47
Jak wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, niemal wszystkie ugrupowania polityczne zachowały swój stan posiadania w porównaniu z badaniem z poprzedniego tygodnia. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę 29 sierpnia, 33 proc. poparcia utrzymałaby koalicja rządząca, a główna koalicja opozycyjna 26 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 40 proc. poparcia PiS, wyraźny spadek notowań Polski 2050. Najnowszy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 12:36
Gdyby w niedzielę odbyły się wybory do Sejmu, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 40,2 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 24,1 proc, a Polska 2050 - 10,9 proc. - wynika z sondażu Estymatora dla portalu DoRzeczy.pl. Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica i Konfederacja.
rozwiń zwiń