X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Od 2015 roku wzrost o 72 proc.". Rzecznik rządu o płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 14:09
Rada Ministrów skłoniła się ku temu, aby w 2022 roku płaca minimalna wynosiła 3010 zł brutto. W porównaniu z rokiem 2015 oznacza to wzrost o 72 proc. - podkreślił w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował też, że lipcu 2021 roku zatrudnienie było wyższe o 1,8 proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Krystian Maj/KPRM

Müller przypomniał na konferencji prasowej, że we wtorek Rada Ministrów przyjęła regulację dotyczącą płacy minimalnej. - Rada Ministrów skłoniła się ku temu, aby płaca minimalna została uregulowana na poziomie 3010 zł brutto w roku 2022.

marlena maląg 1200 free tt.jpg
Marlena Maląg: w ciągu ośmiu lat trwania koalicji PO-PSL rządzących nie stać było na podjęcie polityki prorodzinnej

Rzecznik rządu zaznaczył, że w porównaniu z rokiem 2015 jest to wzrost o 72 proc. - My od samego początku, gdy w 2015 roku wygraliśmy wybory, konsekwentnie mówiliśmy o tym, że płaca minimalna musi być regulowana w taki sposób, aby owocami wzrostu gospodarczego można było się podzielić ze wszystkimi, którzy na niego pracują - podkreślił.


Posłuchaj
00:28 wzrosło zatrudnienie w przedsiębiorstwach.mp3 Piotr Müller: wzrosło zatrudnienie w przedsiębiorstwach (IAR)

Müller dodał, że jednocześnie stawka minimalna wynagrodzenia godzinowego po korektach płacy minimalnej na przyszły rok wyniesie 19,70 zł. W tym roku ta stawka to 18,30 zł.

Czytaj więcej:

Poinformował też, że w lipcu bieżącego roku przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 1,8 proc. w porównaniu z lipcem 2020 roku.

- To oznacza, że wszystkie tarcze antykryzysowe, tarcze finansowe odniosły ten skutek, o który zabiegał polski rząd, tzn. po pierwsze udało się uratować miejsca pracy, które były zagrożone w związku z epidemią, ale jednocześnie w tym czasie polscy przedsiębiorcy, pracownicy wykazali się inicjatywami, które pozwoliły de facto podwyższyć stopę zatrudnienia - powiedział Müller.

Dodał, że również stopa bezrobocia jest na bardzo satysfakcjonującym poziomie, bo - jak mówił - zmalała, jeśli chodzi o ostatni miesiąc. - To są informacje, które dają dobre sygnały gospodarcze, jeżeli chodzi o najbliższe miesiące i rok 2022.

pg

Czytaj także

Coraz łatwiej o pieniądze na mieszkanie, banki łagodzą kryteria. Nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 12:50
Wyniki ankiety za II kwartał 2021 r. wskazują na poprawę sytuacji gospodarczej i wzrost popytu na kredyt. Banki złagodziły kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych - wynika z informacji NBP o sytuacji na rynku kredytowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie to wdrażane stopniowo". Minister finansów o składce zdrowotnej

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:27
- Jesteśmy dość zaawansowani w rozmowach na temat wysokości składki zdrowotnej i zgadzamy się, że będzie to wdrażane stopniowo. Czy to będzie 3 proc., czy 2,5 proc., czy 3,5 proc., czy 2,7 proc., to jeszcze nie wiadomo - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozmowy trwają". Łukasz Mejza o pakiecie reform podatkowych Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 20:02
- Na temat wsparcia rozmawiamy m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim. Sugerujemy pewne modyfikacje. Jestem zwolennikiem podatku, który będą płacić największe korporacje. Rozmowy trwają - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Mejza (poseł niezrzeszony).
rozwiń zwiń