X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miliard złotych dla polskich szkół. Minister edukacji ogłasza nowy projekt rządowy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 13:45
Miliard złotych na nowoczesny sprzęt trafi do polskich szkół - zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, ogłaszając nowy rządowy program "Laboratoria przyszłości".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock

- Program skierowany do szkół podstawowych, w ramach którego placówki otrzymają pieniądze na zakup między innymi drukarek 3D, robotów, kamer i innego sprzętu, rozwijającego umiejętności praktyczne uczniów - mówił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

szkoła 1200 free.jpg
Zdecydowana większość szkół i przedszkoli pracuje stacjonarnie. MEiN opublikowało nowe dane

- Miliard złotych na laboratoria przyszłości, na nowoczesny sprzęt w szkołach podstawowych, który będzie służył rozwijaniu kompetencji przyszłości naszych dzieci. To największy tego typu program rządowy w polskich szkołach, unowocześniający polską naukę. Startujemy już dziś. Konsultacje co do ostatecznego katalogu tego sprzętu który proponujemy będą trwały przez dwa tygodnie, a za dwa tygodnie czekamy na zgłoszenia organów prowadzących - dodał Przemysław Czarnek.

Czytaj także:

Pełnomocnik premiera do spraw GovTevh Justyna Orłowska mówiła, że z programu będzie mogła skorzystać każda z 15 tysięcy szkół podstawowych - Laboratoria będą wykorzystywane w trakcie zajęć lekcyjnych, ale także w zajęciach pozalekcyjnych, kołach zainteresowań, ale też do indywidualnych inicjatyw, czy to grupowych, czy to pojedynczych uczniów, którzy będą chcieli z tego skorzystać, celem rozwijania kompetencji przyszłości - tłumaczy Justyna Orłowska.

Dodała również - Polski rząd postawił sobie zadanie, by nie wracać do szkoły sprzed pandemii (...). Wracamy do szkoły z nowoczesnym sprzętem - powiedziała Orłowska. Podała, że katalog sprzętu, który może trafić do szkół liczy 150 pozycji i nie jest zamknięty, można zgłaszać propozycje, o co może być rozszerzony. Konsultacje potrwają do 30 września.

Aby otrzymać wsparcie, szkoły będą zgłaszać się do swoich organów prowadzących, które następnie wystąpią do właściwego wojewody o przyznanie wsparcia. We wnioskach szkoły i samorządy będą podawać jedynie podstawowe dane, a cały proces będzie odbywał się elektronicznie. Wnioski rozpatrywane będą (a wsparcie przyznawane) na bieżąco, tak, aby środki finansowe trafiły do szkół tak szybko jak to możliwe. Kwoty przekazane szkołom będą zależeć od liczby uczniów, którzy się w nich uczą.

Nabór wniosków do programu rozpocznie się 1 października. Program potrwa dwa lata.

nj

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń