X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie można powtórzyć tego, co stało się z Irakiem". Pomoc Kościołowi w Potrzebie wyśle transport do Libanu

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:10
- Na pokładzie samolotu będą m.in. leki oraz mleko w proszku. Pomoc jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację wielu mieszkańców Libanu spowodowaną wybuchem w Porcie w Bejrucie, trudnymi warunkami z powodu COVID-19 oraz niekorzystną sytuacją polityczną - podkreślił ksiądz profesor Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Jarosław Król, Igor Łukasik, Katarzyna Kucharek, Waldemar Cisło
Jarosław Król, Igor Łukasik, Katarzyna Kucharek, Waldemar CisłoFoto: PAP/Tomasz Gzell

- Oczy świata zwróciły się w stronę Libanu za sprawą potężnej eksplozji, do jakiej przed rokiem doszło w porcie w Bejrucie. Wybuch kosztował życie ponad 200 osób. Kilkaset tysięcy mieszkańców zostało pozbawionych dachu nad głową. Tragedia, obok samego Bejrutu, dotknęła też jego okolice. W porcie magazynowano żywność i leki. Wszystko uległo zniszczeniu - zaznaczył ksiądz profesor Waldemar Cisło i zaapelował o pomoc.

forum bejrut 1200.jpg
Zbiórka dla mieszkańców Bejrutu. Abp Ryś: to dla nich niezwykle ważne wsparcie

Posłuchaj
00:30 11295493_1.mp3 Ksiądz profesor Waldemar Cisło: oczy świata zwróciły się na Liban dopiero po wybuchu (IAR)

- Dziś na ulicach Bejrutu możemy zobaczyć głodujące dzieci, którym rodzice nie są w stanie kupić kromki chleba. Emigracja, ucieczka, beznadzieja. Chcemy temu zaradzić - podkreślał w trakcie konferencji w Centrum Prasowym PAP duchowny.


Posłuchaj
00:33 11295493_3.mp3 Ksiądz profesor Waldemar Cisło: ta sytuacja jest okropna (IAR)

Uzasadniał, że nie można powtórzyć tego, co stało się z Irakiem, gdzie w 2003 roku było 1,5 mln chrześcijan. - Dziś przebywa ich tam mniej niż 100 tys., a liczba ta wciąż maleje - dodał.

W pomoc zaangażowana jest Grupa PKP

Jednym z darczyńców, który włączył się w przygotowanie pomocy humanitarnej dla Libanu, jest Grupa PKP.

W ubiegłym roku spółka przekazała PKWP środki na zakup 10 ton mleka w proszku. Prezes zarządu Fundacji Grupy PKP Katarzyna Kucharek zaznaczyła, że PKP ofiarowuje w dalszym ciągu pomoc w zakresie artykułów spożywczych.


Posłuchaj
00:32 11295493_2.mp3 Katarzyna Kucharek: tym ludziom trzeba pomóc (IAR)

 

- 80 procent Libańczyków żyje w nędzy. Jest to dla nas obraz przerażający, ale jednocześnie jest to sygnał, że tym ludziom trzeba pomóc. W tym roku ponawiamy tę dobrą praktykę. Ponownie przekazujemy 100 tys. zł na zakup mleka w proszku - podkreśliła prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

shutterstock_misjonarz-1200.jpg
Polska pomoc dla Madagaskaru. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Polska pomoc dla Libańczyków

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie kieruje do Libanu pomoc na miejscu. Do tej pory PKWP przygotowało pięć transportów z pomocą humanitarną. Kolejny transport wylatuje w środę wieczorem. W przewóz towarów włącza się wojsko i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Od dziś pomoc dla Libanu można przekazać poprzez SMS o treści "Ratuję" na nr 72405. - To mała cegiełka, którą może dorzucić każdy - wyjaśnił ks. prof. Waldemar Cisło.

ng

Czytaj także

Liban: po wybuchu uderzył koronawirus. Pomoc niosą także Polacy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 07:23
Liban wprowadził częściowy zakaz wychodzenia z domów. Powodem jest gwałtowny wzrost liczby nowych zachorowań na koronawirusa. Wszystko to zaledwie w trzy tygodnie po tragicznym w skutkach wybuchu w porcie w Bejrucie i w czasie, kiedy mieszkańcy libańskiej stolicy usiłują podnieść się ze zniszczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA przekażą prawie 100 mln dolarów na pomoc dla Libanu. Kraj zmaga się ze skutkami zeszłorocznej eksplozji

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 18:35
Prezydent USA Joe Biden podczas środowej wideokonferencji donatorów na rzecz Libanu - rok po eksplozji, która zniszczyła dużą część Bejrutu - obiecał blisko 100 mln dolarów dla tego kraju. Podkreślił zarazem, że żadna pomoc finansowa nie wystarczy, jeśli Liban nie zreformuje gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Są powiązania ukraińskiego biznesmena z chemikaliami, które wybuchły w Bejrucie. Tak wynika z dziennikarskiego śledztwa

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:10
Chemikalia, które rok temu wybuchły w porcie w Bejrucie, mogły należeć do firmy związanej z ukraińskim biznesmenem Wołodymyrem Werbonolem i jego partnerami - pisze w środę Ukraińska Prawda, powołując się na śledztwo pozarządowej organizacji dziennikarskiej OCCRP.
rozwiń zwiń