X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wiemy, że dobrą pracę generuje dobre wynagrodzenie". Premier o wzroście płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 19:46
"Mówi się, że żadna praca nie hańbi - ale czy hańbą nie był fakt, że państwo polskie pozwalało na pracę za 5-6 złotych za godzinę?" - napisał premier Mateusz Morawiecki. "Podczas rządów PiS płaca minimalna wzrosła do poziomu ponad 3000 zł" - zaznaczył.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Wojciech Olkuśnik/PAP

Premier napisał, że za rządów PiS płaca minimalna wzrosła do poziomu ponad 3000 zł. "Wiemy, że dobrą pracę generuje dobre wynagrodzenie. Zamiast wypychać Polaków na emigrację robimy wszystko, by wrócili do kraju i żyli godnie" - czytamy we wpisie.

premier 1200 (6).jpg
"Rewolucja godności i solidarności trwa". Premier o podwyższeniu płacy minimalnej

Mateusz Morawiecki odniósł się w ten sposób do rozporządzenia, które we wtorek przyjęła Rada Ministrów. Zgodnie z nim w 2022 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 3010 zł. To o 210 zł więcej niż minimalna pensja w bieżącym roku (2800 zł), co oznacza wzrost o 7,5 proc.

Z kolei powiązana z wysokością minimalnej pensji stawka godzinowa została ustalona na poziomie minimum 19,70 zł. To wzrost o 1,40 zł względem roku 2021. Oznacza to, że w przyszłym roku płaca minimalna stanowić będzie 50,8 proc. prognozowanego na 2022 r. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej (5922 zł).

Szef rządu we wpisie na Facebooku przypomniał, że w 2015 r., przed przejęciem władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, płaca minimalna wynosiła 1750 zł brutto.

ng

Czytaj także

Premier: z ogromną większością posłów Porozumienia współpracujemy i chcemy dalej współpracować

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 11:23
- Z ogromną większością posłów Porozumienia współpracujemy i bardzo bym chciał, żebyśmy współpracowali dalej - mówił premier Mateusz Morawiecki w Pułtusku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład, czyli kompleksowy plan rozwoju. Premier: zaplanowano kolejne wielkie środki na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 17:04
Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że program 500+ nie spełnił oczekiwań "proludnościowych" rządu, ale przyczynił się do ograniczenia ubóstwa w Polsce. Przypomniał, że w ramach Polskiego Ładu realizowane będą programy społeczne np. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przyjął pakiet rozwiązań podatkowych związanych z Polskim Ładem. Premier: to historyczna obniżka podatków

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 15:21
- Rząd przyjął w środę projekty reform w ramach Polskiego Ładu, które oznaczają historyczną obniżkę podatków - oświadczył po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń