X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Medycy zapraszają premiera do "Białego miasteczka". "Walczymy o godność naszą i przyszłych pokoleń"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 19:08
Panie ministrze, panie premierze zapraszamy do "Białego miasteczka" – przekazali we wtorek przedstawiciele protestujących medyków. Zadeklarowali również, że zostaną w miasteczku, dopóki ochrona zdrowia nie zostanie uznana za sprawę priorytetową.
Protest pracownika Służby Zdrowia przed KPRM
Protest pracownika Służby Zdrowia przed KPRMFoto: Wojciecha Kryński/FORUM

We wtorek po południu w "Białym miasteczku" odbyła się konferencja prasowa protestujących medyków.

- Panie ministrze, panie premierze zapraszamy do "Białego miasteczka" – mówiła mediom przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok.

Niedzielski Morawiecki PAP 1200.jpg
Udział premiera w spotkaniach ws. protestu medyków. Minister zdrowia wyjaśnia

- Domagamy się spotkania z premierem; panie premierze proszę traktować ochronę zdrowia na serio. Domagamy się poważnego i godnego traktowania - dodała.

Obecni na konferencji medycy podkreślali również, że zostaną w "Białym miasteczku" dopóki ochrona zdrowia nie zostanie uznana za sprawę priorytetową.

- Walczymy o godność naszą i przyszłych pokoleń - podkreślali.

Zespół trójstronny

Krystyna Ptok na konferencji prasowej skomentowała także sytuację zespołu trójstronnego.

We wtorek przedstawiciele komitetu protestacyjno-strajkowego nie pojawili się spotkaniu z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. W związku z tym zapowiedział on, że chce, aby na forum zespołu trójstronnego w czwartek została przedyskutowana m.in. kwestia minimalnego wynagrodzenia w służbie zdrowia.

Czytaj także:

Przewodnicząca OZZPiP przypomniała, że pod koniec lipca poinformowali oni ministra Adama Niedzielskiego, że już nie będą uczestniczyć w pracach zespołu.

- Dialog w zespole dobywa się na warunkach pana ministra (Adama Niedzielskiego). To nie jest dialog, to jest monolog władzy, która stawia na wejściu zaporowe warunki – oświadczyła.

Protest medyków

W sobotę odbył się ogólnopolski protest medyków. Bezpośrednio po zakończeniu manifestacji w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie rozstawiono "Białe Miasteczko 2.0". Protestujący postulują m.in. szybszy i większy niż planowany wzrost nakładów na system opieki zdrowotnej (do 8 proc. PKB), zwiększenie wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia (do poziomów średnich w OECD i UE względem średniej krajowej) i zwiększenie liczby pracowników pracujących w systemie.

bf

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: pracujemy nad zmianami, nasze propozycje powinny złagodzić protest

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:16
Myślę, że propozycje rządu, które zostaną przedstawione protestującym, wpłyną na to, że akcja protestacyjna zostanie złagodzona - powiedział we wtorek w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ministerstwo Zdrowia traktuje ten protest poważnie". Jakub Jałowiczor o strajku medyków

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 13:24
- To jest oczywiste dla każdego, kto miał jakąkolwiek styczność ze służbą zdrowia, że problemy nie polegają tylko na wysokości płac - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Realizacja postulatów strajkujących to 100 mld złotych". Poseł PiS o proteście medyków

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 12:52
- Strajk jest prawem, ale nie może być nadużywany. Tym bardziej, jeśli zagraża życiu i zdrowiu innych ludzi - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł PiS Sławomir Skwarek, odnosząc się do protestu medyków.
rozwiń zwiń