X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Poczta Polska wydała nowy znaczek

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 13:44
Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy upamiętniający 100. rocznicę urodzin pisarza, futurologa i filozofa, Stanisława Lema - poinformowała we wtorek spółka. Umieszczono na nim fotografię portretową ukazującą bohatera najnowszej emisji. Wartość znaczka to 4 zł.
Nowy znaczek pocztowy ze Stanisławem Lemem
Nowy znaczek pocztowy ze Stanisławem LememFoto: twitter.com/PocztaPolska

"W niedzielę, 12 września br., Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy, kopertę FDC i datownik emisji »100. rocznica urodzin Stanisława Lema«" - poinformowała we wtorkowej informacji prasowej Poczta Polska.

lem_serwis_ok.jpg
Galaktykalema.pl – nowy serwis narracyjny Polskiego Radia

Nowy znaczek Poczty Polskiej

Jak podała spółka, autor projektu, Bożydar Grozdew, przedstawił na znaczku fotografię portretową ukazującą bohatera najnowszej emisji - wybitnego pisarza, futurologa i filozofa, Stanisława Lema. Zdjęcie widniejące na walorze zostało wykonane w 1973 r. aparatem Bolesława Lutosławskiego.

Arkusz znaczków został wydany w poszukiwanej przez filatelistów, rzadkiej formie tête-bêche, czyli odwróconych znaczków jeden w stosunku do drugiego.

Z kolei koperta FDC prezentuje futurystyczne miasto oraz przelatujące nad nim stalówki od pióra, co oddaje ducha twórczości pisarza.

Czytaj również:

"Nowatorstwo Lema odzwierciedlają nasze walory"

lem 1200 .jpg
100-lecie urodzin Stanisława Lema. Wyjątkowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

- Stanisław Lem to postać rozpoznawalna na całym świecie. Książki tego wybitnego futurologa i fantasty przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w imponującym nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Niebanalność i nowatorstwo dzieł Lema znajduje odzwierciedlenie na naszych walorach, wydanych w futurystycznej i nieco przewrotnej konwencji - powiedział cytowany w informacji prasowej prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Spółka przypomniała, że najbardziej znane książki Lema to: "Solaris", "Astronauci" oraz "Bajki robotów".

- Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm RP, Rokiem Stanisława Lema. 12 września 2021 r. pisarz obchodziłby 100. rocznicę urodzin. Z tej okazji Poczta Polska uhonorowała najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Tym samym Stanisław Lem poszerzył grono wybitnych Polaków w kolekcji znaczków pocztowych - zaznaczył wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Poczta Polska zapowiedziała, że wkrótce zaprezentowany zostanie dodatkowy walor filatelistyczny w formie tzw. nowodruku, zawierającego elementy widoczne jedynie w świetle UV.

Wartość znaczka to 4 zł, a nakład wynosi 168 000 szt.

jmo

Czytaj także

100. urodziny Stanisława Lema

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 21:28
13 września przypada stulecie urodzin Stanisława Lema. Gościem "Jedynki Dzieciom" była Anna Skowrońska, która opowiedziała nam o książce "Świat Lema".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Lem: pisanie jest dla mnie procederem bardzo nudnym i męczącym [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 18:40
– Jak cokolwiek piszę, to mi się zdaje, że gdybym tylko mógł robić coś innego… ale to są próby ucieczki, wynajdywania sobie zajęcia: że trzeba coś bardzo pilnego w piwnicy zrobić, kontakt do ściany przykręcić, żarówkę zmienić, samochód umyć. Tysiąc rzeczy się wtedy przypomina nagle – przyznawał w archiwalnym wywiadzie Stanisław Lem. 
rozwiń zwiń