X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tomasz Knapik został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie. Słynnego lektora pożegnało kilkaset osób

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:18
Na Starych Powązkach spoczęły prochy Tomasza Knapika, lektora filmowego, radiowego i telewizyjnego. Związany między innymi z Polskim Radiem i Telewizją Polską, od lat był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów.
Zdjęcie z pogrzebu Tomasza Knapika
Zdjęcie z pogrzebu Tomasza KnapikaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Tomasza Knapika przyszło pożegnać kilkaset osób, rodzina, przyjaciele, a także warszawiacy, którym jego głos towarzyszy każdego dnia w komunikacji miejskiej.

Karolina Kaczorowska FORUM 1200.jpg
Nie żyje Karolina Kaczorowska. Prezydent i premier żegnają Pierwszą Damę na Uchodźstwie

Zenon Kraszkiewicz, który pracował razem z Tomaszem Knapikiem, mówił, że był on niezwykłym profesjonalistą. - Znałem go 30 lat. Pracowaliśmy razem w studiach dźwiękowych. Gdy dostawał tekst z błędami, którego wcześniej nie czytał, potrafił go skorygować stylistycznie, logistycznie i ortograficznie. A prywatnie był bardzo ciepłym i dowcipnym człowiekiem - opowiada Zenon Kraszkiewicz.

Lektora wspomina również Mieczysław Plich, z którym Tomasz Knapik pracował na Politechnice Warszawskiej. - Wspaniały człowiek i znakomity dydaktyk. Młodzież go kochała - dodaje.

Czytaj więcej:

Tomasz Knapik czytał polskie wersje językowe wielu zagranicznych filmów i seriali, między innymi "Dwunastu gniewnych ludzi", "Z Archiwum X", czy serii "Gwiezdnych wojen". Pracował też dla Polskiej Kroniki Filmowej. Jego głos można było usłyszeć w filmach, telewizji, reklamach oraz w warszawskich autobusach i tramwajach.

Wykształcenie

Z wykształcenia doktor inżynier elektrotechnik, karierę medialną rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował w Polskim Radiu, gdzie występował w audycjach i słuchowiskach, a także w Telewizji Polskiej. Po 1989 roku został lektorem Polskiej Kroniki Filmowej i był nim do końca jej istnienia. Współpracował ze studiami dźwiękowymi, które przygotowywały filmy i seriale dla prywatnych stacji telewizyjnych. Wystąpił też w skeczach kabaretowych w programie "Dzięki Bogu już weekend" na antenie TVP2. 

Jako doktor nauk technicznych specjalizował się w elektronice samochodowej. Był wykładowcą na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej i promotorem ponad 200 prac inżynierskich i magisterskich.

Tomasz Knapik za trzy dni skończyłby 78 lat. Zmarł 6 września.

Czytaj także

Zmarł Tomasz Knapik, słynny lektor. Jego głos znała cała Polska

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 15:41
Zmarł lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, były wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej Tomasz Knapik.
rozwiń zwiń