X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protest pracowników medycznych. Minister zdrowia: zapraszam przedstawicieli komitetu strajkowego ponownie, na wtorek

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 13:25
Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprosił przedstawicieli komitetu strajkowego na wtorek na godzinę 13. - Mam nadzieję, że zaproszenia nie zostanie odrzucone - dodał.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: PAP/Albert Zawada

mid-21911111 (2).jpg
Dr Bartłomiej Machnik o proteście medyków: jestem przekonany, że do porozumienia dojdzie

- W czwartek odbędzie się szersze spotkanie ze wszystkimi związkami, także niebiorącymi udziału w proteście - zapowiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia powiedział, że planowane na jutro spotkanie z protestującymi medykami ma mieć roboczy charakter i "na razie premier nie będzie uczestniczył w żadnym spotkaniu". Udziału szefa rządu w rozmowach domagają się protestujący. Poinformował ponadto, że po jutrzejszym spotkaniu będzie kolejne.


Posłuchaj
00:29 11292169_1.mp3 Adam Niedzielski: premier nie będzie na spotkaniu z medykami (IAR)

Adam Niedzielski podkreślił również, że "nakłady na system opieki zdrowotnej powinny rosnąć i one będą rosły". - Zarówno w przekonaniu premiera Mateusza Morawieckiego, jak i całego rządu jest to priorytet, który zasługuje na uznanie - zapewnił.

Strajk służby zdrowia

W sobotę rozpoczął się protest pracowników ochrony zdrowia, którzy przedstawili osiem postulatów, obejmujących m.in. natychmiastową zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, realny wzrost wyceny świadczeń, ryczałtów i tzw. dobokaretki, zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego, czy też wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej.

Według resortu zdrowia łączny koszt postulatów to w tym roku 26,05 mld zł, a w przyszłym - 104,7 mld zł.

pkur

Czytaj także

Szef MZ zaprosił protestujących medyków na spotkanie. "Musimy doprecyzować postulaty"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 20:01
- Zaprosiłem komitet protestacyjny na kolejne spotkanie we wtorek – poinformował w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do protestu medyków, którzy domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwyżki dla medyków. Dane Ministerstwa Zdrowia z ostatnich lat mówią wszystko

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 13:43
11 września rozpoczął się protest medyków, którzy domagają się podwyżek. Wielu obserwatorów zarzuca rządowi, że nie robi nic w kwestii wzrostu wynagrodzeń pracowników służby zdrowia. Jak jednak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, tylko w przypadku rezydentów zarobki brutto wzrosły w ostatnich latach o ponad 70 proc.
rozwiń zwiń