X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

O synergii biznesów, aplikacjach i usługach pozabankowych - prezes Alior Banku na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 06:15
XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu dobiegło końca. Pod hasłem przewodnim "Europa w poszukiwaniu przywództwa" liderzy debatowali o największych wyzwaniach gospodarczych, biznesowych i społecznych. Wśród nich prezes Alior Banku Iwona Duda, która rozmawiała m.in. na temat przyszłości finansowego ekosystemu oraz zaangażowania w zrównoważony rozwój.
Wiceprezes PZU - Tomasz Kulik, Prezes Alior Banku - Iwona Duda, Prezes PEKAO SA - Leszek Skiba.
Wiceprezes PZU - Tomasz Kulik, Prezes Alior Banku - Iwona Duda, Prezes PEKAO SA - Leszek Skiba.Foto: Alior Bank

Eksperci podkreślają, że świat finansów i technologii coraz mocniej się przenika. Dlatego instytucje sektora bankowego są w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Wraz z rosnącą świadomością konsumentów oferowane usługi muszą stawać się nie tylko coraz prostsze, szybsze i bardziej konkurencyjne, ale również w coraz większym stopniu uwzględniać aspekty ekologiczne czy społeczne. Dużą rolę w kontekście zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zrównoważony rozwój mają do odegrania najwięksi gracze rynkowi.

Do takich graczy należy Grupa Kapitałowa PZU - w jej skład wchodzi Alior Bank - która obsługuje aż 22 mln klientów. To ogromny potencjał, siła, ale również i odpowiedzialność za to, jak kształtować się będzie nasza rzeczywistość. Iwona Duda, prezes zarządu Alior Banku, podkreślała rolę tych zmian, które obecnie są już stałym procesem. - To oczywiście wymusza zmiany w sposobie funkcjonowania poszczególnych podmiotów wchodzących w skład grup finansowych. Wobec każdej ze spółek stawia trochę inne oczekiwania i cele. Żeby cała grupa dobrze funkcjonowała w gospodarce, musimy bardzo szybko dostosowywać się do tych zmian - wyjaśniła. Jednym z filarów strategii rozwoju Alior Banku jest ekologia. Bank chce przyczyniać się do poprawy środowiska oraz wspierać w tej postawie klientów, poprzez oferowanie im EKO produktów finansowych.

Mówiąc o przyszłości bankowości, prezes Duda zwróciła uwagę na cyfryzację oraz rozwój segmentu usług dodanych. Z badań przeprowadzanych wśród klientów wiadomo, że oczekują oni nie tylko produktu bankowego, ale także innych usług, które będą mogli zrealizować za pomocą aplikacji lub strony internetowej swojego banku. Dlatego Alior Bank wprowadził nowe funkcjonalności, jak np. możliwość opłacenia wjazdu na autostradę, zakupu biletu w komunikacji miejskiej lub wykupienia ubezpieczenia z poziomu smartfona. - Klient w tej chwili oczekuje, że w całości otrzyma ofertę czy to w banku, czy u ubezpieczyciela. Tu widzę ogromną szansę dalszego funkcjonowania grup finansowych, ponieważ każdy z nas może dać to, co ma najlepszego - mówiła szefowa Alior Banku, podkreślając tym samym znaczenie współpracy z PZU. Prezes zapowiedziała jednocześnie, że Alior Bank nadal będzie koncentrował się na rozszerzeniu usług dla swoich klientów, jednocześnie planując zwiększenie sprzedaży innych produktów, w tym ubezpieczeń.

Jak podkreśliła, w ostatnich miesiącach w ofercie Alior Banku pojawiły się kolejne produkty wdrożone we współpracy z PZU, takie jak chociażby - ułatwiająca dostęp do lekarza pierwszego kontaktu - usługa telemedycyny, ubezpieczenie turystyczne Wojażer PZU czy komunikacyjne Link4.

Artykuł sponsorowany/paw/