X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja CBA i policjantów walczących z korupcją. Wśród zatrzymanych była wiceprezydent Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 12:07
Centralne Biuro Antykorupcyjne we wspólnej akcji z policją zatrzymało pięć osób, które miały wręczać i przyjmować łapówki w zamian za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych w Krakowie. Zatrzymano m.in. byłą wiceprezydent miasta i szefów Izby Przemysłowo-Handlowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CBA
drzwi PiS 1200.jpg
Zniszczył drzwi do biura PiS, bo... ma inne poglądy polityczne. Teraz grozi mu więzienie

Wydział Komunikacji społecznej Biura poinformował, że do zatrzymań doszło w czwartek, a wśród zatrzymanych są prezydent i dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, były dyrektor wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa oraz Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Posłuchaj
00:25 11285909_1.mp3 CBA: zatrzymania za korupcję w krakowskim magistracie (IAR)

W ocenie śledczych była zastępczyni prezydenta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych wydziałach krakowskiego magistratu tak, aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez konkretną, prywatną spółkę.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury CBA przy współpracy z wydziałem do walki z korupcją komendy wojewódzkiej policji w Krakowie mają usłyszeć w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zarzuty korupcyjne obejmujące lata 2018-19.

Czytaj także:

Wydział zaznaczył, że są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, ale planowane są kolejne czynności.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział IAR, że zatrzymanym mają zostać postawione zarzuty korupcyjne za przestępstwa popełnione w latach 2018-2019.

Rzecznik podkreślił, że materiał zgromadzony w śledztwie wskazuje na wywieranie wpływu przez byłą wiceprezydent na urzędników krakowskiego magistratu na rozstrzygnięcia, które były korzystne dla deweloperów obsługiwanych przez jedną z prywatnych spółek.

PAP/IAR/jb

Czytaj także

Sprawa mobbingu i molestowania w Teatrze Bagatela. Dyrektor przed prokuratorem

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 10:36
Dyrektor krakowskiego Teatru Bagatela został we wtorek rano zatrzymany przez policję. Przed południem zostanie przesłuchany - informuje Radio Kraków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kara więzienia dla byłego senatora PO Józefa Piniora. Jest wyrok sądu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 13:38
Były senator  PO Józef Pinior został skazany na 1,5 roku więzienia za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Jego były asystent za korupcję usłyszał wyrok 5 lat więzienia. Sąd Rejonowy we Wrocławiu nie zawiesił im warunkowo wykonania tych kar.
rozwiń zwiń