X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Wiesław Gołas. Prezydent: swoimi kreacjami wzruszał i śmieszył pokolenia widzów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 11:49
Prezydent Andrzej Duda wspomina Wiesława Gołasa, zmarłego dziś aktora filmowego, teatralnego i kabaretowego. "Odszedł Wiesław Gołas. Znakomity aktor teatralny i filmowy. Legenda sceny kabaretowej. Swoimi kreacjami wzruszał i śmieszył pokolenia widzów. Wielka strata i smutek." - napisał na twitterze prezydent.
Wiesław Gołas
Wiesław GołasFoto: Krzysztof Kuczyk/FORUM

Wiesław Gołas, w czasie II wojny światowej harcerz Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej, w latach 1955-85 występował na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego, potem - Polskiego. Był twórcą słynnych kreacji komediowych w Kabarecie Starszych Panów i Kabarecie Dudek. Znany był też z ról w serialach „Czterej pancerni i pies”, "Alternatywy 4" i "Czterdziestolatek" oraz w filmach "Hydrozagadka", "Potop", "Brunet wieczorową porą".

forum-0427919440 wiesław gołas 1200.jpg
Wiesław Gołas nie żyje. Aktor miał 90 lat

Wiesław Gołas zmarł w czwartek rano. Miał 90 lat.

Czytaj także:

bf

Czytaj także

Kabaret Dudek i jego społeczna satyra

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 14:24
Wojciech Młynarski i Edward Dziewoński słuchają wspólnie piosenek legendarnego "Dudka" i tęsknią za staroświecką elegancją kabaretu przedwojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiesław Gołas nie żyje. Aktor za miesiąc kończyłby 91 lat

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 05:50
Odtwórca wielu ról filmowych, teatralnych i telewizyjnych zmarł w czwartek nad ranem. Znany z wielu ról kabaretowych i filmowych, dał się zapamiętać choćby z gry w serialach "Czterej pancerni i pies", "Alternatywy 4" czy "Czterdziestolatek". Podczas ostatnich urodzin mówił Polskiej Agencji Prasowej: "Nie przewidywałem dla siebie takiego poważnego wieku, ale skoro w niebie tak zarządzono, to się nie sprzeciwiam". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Wiesława Gołasa". Piotr Gliński żegna aktora

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 10:59
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński napisał, że z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o śmierci Wiesława Gołasa, znakomitego aktora, którego wiele ról na zawsze pozostanie w naszej pamięci, a przy tym patriotę ze wspaniałą kartą walki w Szarych Szeregach.
rozwiń zwiń