X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

SG zatrzymała największą w tym roku grupę nielegalnych migrantów. Służby opublikowany film z granicy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 23:10
Kamera termowizyjna zarejestrowała nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej przez grupę 85 imigrantów. Jak podaje Straż Graniczna, zdarzenie, do którego doszło w sierpniu objęło największą w tym roku liczbę migrantów. Osoby trafiły do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.
Nagranie opublikowane przez Straż Graniczną
Nagranie opublikowane przez Straż GranicznąFoto: @Straz_Graniczna
1200 granica usnarz gorny twitter.jpg
"Te działania są racjonalne". Gen. Roman Polko o stanie wyjątkowym

W mediach społecznościowych Straż Graniczna opublikowała nagranie z kamery termowizyjnej z 7 sierpnia br. Na filmie zarejestrowano nielegalne przekroczenie granicy z Białorusi do Polski przez największą w tym roku grupę cudzoziemców.

"Grupa liczyła 85 imigrantów, wszyscy to obywatele Iraku. Osoby trafiły do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców" - przekazała Straż Graniczna na Twitterze.

***

Od czwartku (2 września) w pasie przygranicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Obejmuje on 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

O wprowadzenie stanu wyjątkowego okres 30 dni wnioskował rząd w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. W białoruskiej strefie przygranicznej od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów. Straż Graniczna donosi też o kolejnych próbach nielegalnego przekroczenia granicy.

niezalezna.pl/kp


Czytaj także

SG zatrzymała osoby wspierające nielegalne próby przekroczenia granicy. Grozi im do 8 lat więzienia

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 10:21
- Straż Graniczna zatrzymała w poniedziałek 6 osób, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko-białoruskiej. Wśród zatrzymanych jest obywatel Polski irackiego pochodzenia. Za pomocnictwo grozi do 8 lat więzienia - poinformowała we wtorek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż Graniczna zorganizuje powrót dla imigrantów z Bliskiego Wschodu. We wrześniu wylecą pierwsze samoloty

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 18:11
- W połowie września planujemy organizację lotów czarterowych do Iraku i Tadżykistanu - poinformowała rzecznik prasowa Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak dodała, takie loty organizowane są dla osób, które dostały decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski. Są to loty rutynowe.
rozwiń zwiń