X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie zaniechamy wyjaśnienia tej sprawy". Szef MON o wybuchu w zakładzie zbrojeniowym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 20:43
Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział kontrolę po wypadku w zakładzie zbrojeniowym Mesko w Skarżysku-Kamiennej, w którym zginęła kobieta.
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Art Service

W środę po eksplozji w zakładzie zbrojeniowym Mesko w Skarżysku-Kamiennej zginęła 41-letnia kobieta. Z nieoficjalnych informacji wynika, że do wypadku doszło na korytarzu wydziału, w którym są pakowane spłonki, czyli małe ładunki wybuchowe. Mogło chodzić o spłonki wykorzystywane w amunicji o kalibrze 23 milimetry.

wot free żołnierz terytorialsi wojsko obrony terytorialnej tt twitter 1200.jpg
30 tys. żołnierzy w szeregach WOT. Szef MON: wiele dróg prowadzi do tego, aby wstąpić w szeregi Wojska Polskiego

Szef MON w środę w Polsat News został zapytany, czy zakład zostanie skontrolowana pod kątem BHP, bo jest to kolejny wypadek w tym miejscu. - Tak, oczywiście zostanie skontrolowany. Oczywiście prokurator zajmie się sprawą - zapowiedział minister. - Ta sprawa nie zostanie zaniechana - dodał.

Czytaj także:

- Mesko to firma, która produkuje rakiety, która produkuje amunicję. To ważna firma, jeżeli chodzi o zdolności obronne Rzeczypospolitej - podkreślił Mariusz Błaszczak.

To już druga eksplozja w zakładzie

To drugi śmiertelny wypadek, do którego doszło w tym roku w zakładzie Mesko. 29 kwietnia miała miejsce eksplozja w budynku, gdzie wytwarzane były ładunki wybuchowe. Ciężko ranna została 48-letnia kobieta. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła 17 czerwca.

Z ustaleń pokontrolnych PIP w Kielcach wynikało, że do wypadku przyczynił się brak doświadczenia, tolerowanie przez osoby sprawujące nadzór odstępstw od przepisów zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, jak również stosowanie niewłaściwej technologii.

ng

Czytaj także

"Najnowocześniejsze, sprawdzone czołgi". Mariusz Błaszczak o zakupie Abramsów

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 22:53
Dzięki czołgom Abrams wzrośnie bezpieczeństwo Polski. Będziemy trzecim państwem na świecie z tymi najnowocześniejszymi i sprawdzonymi czołgami - podkreślił w środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaangażowaliśmy ponad 900 żołnierzy". Wojsko Polskie wspiera Straż Graniczną w ochronie granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 11:02
"Odebrałem meldunki od dowódców w tej sprawie. Ponad 900 żołnierzy jest zaangażowanych w tę operację" - napisał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na Twitterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: polska granica jest bezpieczna, a żołnierze przygotowani

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 18:52
Polska granica jest bezpieczna, a polscy żołnierze są doświadczeni i przygotowani, aby strzec bezpieczeństwa naszej ojczyzny - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że Wojsko Polskie podnosi swoje umiejętności.
rozwiń zwiń