X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Straż Graniczna zorganizuje powrót dla imigrantów z Bliskiego Wschodu. We wrześniu wylecą pierwsze samoloty

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 18:11
- W połowie września planujemy organizację lotów czarterowych do Iraku i Tadżykistanu - poinformowała rzecznik prasowa Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak dodała, takie loty organizowane są dla osób, które dostały decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski. Są to loty rutynowe.
Straż Graniczna
Straż GranicznaFoto: Forum/Michal Kosc
1200 granica usnarz gorny twitter.jpg
"Te działania są racjonalne". Gen. Roman Polko o stanie wyjątkowym

- Straż Graniczna planuje na drugą połowę września organizację krajowego lotu czarterowego do Iraku i organizację wspólnego lotu czarterowego do Tadżykistanu. W ramach powrotów komercyjnych do końca tego tygodnia planowany jest powrót trzech cudzoziemców - przekazała ppor. Anna Michalska, pytana czy Straż organizuje specjalne loty dla osób, które przekroczyły w ostatnim czasie granicę polsko-białoruską.

Zastrzegła przy tym, że są to loty rutynowe, organizowane, kiedy zostanie zebrana większa grupa osób, które dostały decyzję o zobowiązaniu do opuszczenia Polski z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Jak wyjaśniła, zgodnie z zapisami ustawy o cudzoziemcach, za organizację powrotu cudzoziemca do kraju pochodzenia odpowiada Straż Graniczna. - Należy zaznaczyć, że powrót cudzoziemca, którego pobyt jest nieuregulowany, realizowany jest w formule doprowadzeń drogą lądową (cudzoziemcy z krajów sąsiadujących z Polską) oraz drogą lotniczą - dodała.

Organizacja powrotu dla cudzoziemców

W strukturze Komendy Głównej Straży Granicznej umiejscowiona jest komórka organizacyjna, w której właściwości jest problematyka identyfikacji cudzoziemców, jak również organizacji powrotów drogą lotniczą do kraju pochodzenia.

W praktyce polega to na planowaniu trasy powrotu oraz organizacji powrotu poprzez dokonanie zakupu biletów dla doprowadzanych cudzoziemców, funkcjonariuszy doprowadzających oraz lekarza (jeżeli są potrzebni), uzyskanie odpowiednich zezwoleń na tranzyt cudzoziemca drogą powietrzną przez obszar portu lotniczego tego państwa oraz powiadomienie właściwego przedstawicielstwa dyplomatycznego lub służb migracyjnych, kraju pochodzenia cudzoziemca o terminie przekazania cudzoziemca, o ile zachodzi taka konieczność.

Czytaj także:

SG przypomina również, że powroty drogą lotniczą odbywają się poprzez komercyjne połączenia międzynarodowe lub też SG organizuje - przy większych potrzebach takich, jak np. grupowe powroty - loty czarterowe. - Koszty organizacji powrotu pokrywane są, co do zasady, w 100 proc. z środków Agencji Frontex, lub też z funduszy europejskich (w sytuacji gdy Agencja Frontex nie może pokryć kosztów powrotu) - wówczas fundusze zagraniczne pokrywają 75 proc. kosztów - wyjaśniono.

kp

Czytaj także

SG udaremniła kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano obywatelkę Konga

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 10:14
Wczoraj udaremniono 151 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - informuje Straż Graniczna. Wśród zatrzymanych, była obywatelka Konga, której udzielono pomocy przedmedycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące osób chce dostać się do UE. Niepokojące informacje polskich służb ws. migrantów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 12:06
Polskie służby szacują, że na Białorusi znajduje się 10 tysięcy osób z państw trzecich. Osoby te próbują przedostać się na obszar Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń