X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wiaty coraz mniejsze, propaganda coraz większa". Na warszawskich przystankach pojawiły się zaskakujące plakaty

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 15:11
Wraz z początkiem września na warszawskich wiatach autobusowych pojawiły się plakaty grupy Balcerowicz.com. Widnieje na nich zdjęcie Herszela Grynszpana - żydowskiego zamachowca, który zabił niemieckiego dyplomatę Ernesta vom Ratha.
Wpis internauty Myślozbir
Wpis internauty MyślozbirFoto: Facebook.com/Myślozbir

Na plakacie pod zdjęciem znajduje się podpis „Nazywam się Herszel Grynszpan" oraz krótki tekst.

MPT PAP-1200.jpg
Radio Taxi, proszę czekać… Felieton Miłosza Manasterskiego

"W 1938 roku moja rodzina została wygnana z Niemiec do Polski razem z 15 tysiącami innych Żydów. Władze Polski zatrzymały nas na granicy. Nie zezwolono nam na wjazd. Pilnowały nas dwa kordony wojska. Byliśmy pozostawieni sami sobie. Nie mieliśmy jedzenia ani dachu nad głową." - można przeczytać na billboardzie.

Trwa dyskusja publiczna

Plakaty te wywołały debatę, a internauci nie kryją swojego zdumienia: "Dziwi z pewnością samo porównanie: Żydzi zostali w 1938 wypędzeni przez swój własny kraj, który był za nich odpowiedzialny. Wypędzenie ich do Polski było też elementem gry, którą prowadzili n*ziści bezczelnie wobec Polaków - wszystko podobne do tego, co robi teraz Białoruś." - napisał użytkownik Myślozbir.

"Dziwi też postać, jaką zdecydowano się promować na plakacie: Grynszpan nigdy na polskiej granicy koczować nie musiał, bo nie był wtedy migrantem u bram Polski, bo mieszkał we Francji. Był za to terrorystą i mordercą: 7 listopada 1938 r. dokonał w Paryżu zabójstwa Ernesta vom Ratha, niemieckiego dyplomaty. Zabójstwo to posłużyło władzom III Rzeszy jako pretekst do wywołania Kristallnacht." - dodał internauta.

Pod wpisem pojawiło się sporo odpowiedzi. "Ważne, że nacja pasuje do narracji, nieważne kim był" - skomentował Robert. "Wiaty coraz mniejsze, propaganda coraz większa..." - dodał Michał, a użytkowniczka Klaudia spytała: "To jakiś żart?".

ng/Facebook.com

Czytaj także

Lewica ma kandydata na prezydenta stolicy

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2009 14:17
Wojciech Olejniczak jest kandydatem SLD na prezydenta Warszawy w przyszłorocznych wyborach samorządowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polskie sądy przeciw wolności słowa". Śpiewak krytykuje wyrok, w którym został skazany

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 11:39
Aktywista Jan Śpiewak naruszył dobra osobiste b. wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza w związku z sugestią, że ten został zwolniony ze stanowiska z powodu udziału w aferze reprywatyzacyjnej - uznał we wtorek sąd. Śpiewak musi wpłacić 10 tys. na cel społeczny oraz opublikować przeprosiny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niemcy w końcu doczekają się rachunku". Mularczyk o stratach poniesionych w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:13
- Niemcy oprócz dobrych gestów, słów przeprosin, nie byli skłonni, ani skwapliwi do tego, aby cokolwiek współfinansować Polakom, z tytułu zniszczeń. Prędzej, czy później Niemcy doczekają się rachunku - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń