X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE wstrzyma środki dla Polski? Dworczyk: wypowiedzi niektórych przedstawicieli Komisji zostały nadinterpretowane

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 09:52
- KE potwierdziła, że trwają analizy polskiego KPO, a wypowiedzi medialne niektórych przedstawicieli Komisji, które zostały nadinterpretowane i opacznie przedstawione w Polsce, nie są żadnym stwierdzeniem, że środki dla Polski będą wstrzymane - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
Szef KPRM Michał Dworczyk
Szef KPRM Michał DworczykFoto: Jerzy Dudek/FORUM

Szef KPRM był w środę w Radiu Zet pytany o stanowisko Komisji Europejskiej, która poinformowała we wtorek, że zdecydowała o zwróceniu się do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie kar finansowych na Polskę za nieprzestrzeganie decyzji ws. środków tymczasowych z 14 lipca. Chodzi o postanowienie dotyczące Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

- Być może aktualny stan wychodzi z pewnego niezrozumienia systemu, który w Polsce funkcjonuje, będziemy tę sprawę wyjaśniać - powiedział Michał Dworczyk.

shutterstock unia europejska free 1200.jpg
"KE stosuje polityczne kryteria". Prof. Grabowska o opóźnianiu akceptacji KPO

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej?

Zaznaczył, że rząd przesłał KE odpowiedź, w której Komisja została poinformowana, iż "wszystko wskazuje na to, że Izba Dyscyplinarna zostanie zlikwidowana"

- Być może jakieś kwestie zostały niezrozumiane przez Komisję, będziemy więc te kwestie wyjaśniać jeszcze w ramach postępowania przed TSUE - powiedział szef KPRM. - Będziemy się odnosić, jak otrzymamy oficjalny dokument - dodał.

Czytaj także:

Dopytywany, kiedy nastąpi likwidacja Izby Dyscyplinarnej, odpowiedział że "to zależy od ustawodawcy".

- To są decyzje polityczne i ten proces legislacyjny będzie w najbliższych miesiącach miał miejsce, w ramach szerszej reformy wymiaru sprawiedliwości - mówił.

Przyznał, że w KPRM nie powstaje żaden projekt dotyczący Izby Dyscyplinarnej.

Zbigniew Krysiak 1200.jpg
"Nie ma pieniędzy bez kosztów". Prof. Krysiak o pomocy z unijnego funduszu odbudowy

Co dalej ze środkami z KPO?

Pytany, czy zwłoka w tej sprawie nie grozi Polsce odebraniem środków z Funduszu Odbudowy, zaprzeczył.

- KE potwierdziła, że trwają analizy KPO, a wypowiedzi medialne niektórych przedstawicieli Komisji, które zostały nadinterpretowane i opacznie przedstawione w Polsce, absolutnie nie są żadnym stwierdzeniem, że środki dla Polski będą wstrzymane - przekonywał Michał Dworczyk.

bf

Czytaj także

"Prace trwają, nie ma mowy o żadnym wstrzymaniu unijnych środków dla Polski". Dworczyk o KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 15:11
- Prace nad zamknięciem Krajowego Planu Odbudowy trwają, nie ma mowy o żadnym wstrzymaniu unijnych środków dla Polski - podkreślił w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polsce przysługuje skarga na bezczynność KE". Prof. Gontarski o braku pozytywnej oceny KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 17:55
- Wobec zwłoki Komisji Europejskiej ws. KPO polski przedsiębiorca nie ma dostępu do tanich pieniędzy, to dyskryminacja - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, były pełnomocnik Polski przed TSUE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska spełniła wymogi formalne, negocjacje zamknęliśmy 12 lipca". Kuźmiuk o KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 08:00
- Gdybyśmy się uparli, powinniśmy wystąpić przeciwko Komisji Europejskiej do TSUE za opóźnienia, ale nie o to przecież w tym wszystkich chodzi - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany PiS. 
rozwiń zwiń