X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie mogą być traktowani instrumentalnie". Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji o sytuacji na granicy UE i Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 17:47
Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji IOM wyraziła głębokie zaniepokojenie dramatycznymi warunkami, w jakich przebywają migranci na granicy Unii Europejskiej i Białorusi.
Migranci na granicy polsko-białoruskiej
Migranci na granicy polsko-białoruskiejFoto: twitter.com/PremierRP

Jak napisano w oświadczeniu Organizacji, "szczególnie niepokojące są doniesienia o stosowaniu procedury pushback, czyli wypychania migrantów za granicę, w tym w stosunku do rodzin i dzieci, o braku możliwości złożenia wniosku o azyl dla osób poszukujących ochrony międzynarodowej oraz braku dostępu do schronienia i pomocy. IOM uważnie monitoruje sytuację na granicy i podkreśla, że migranci nie mogą być traktowani instrumentalnie. Ochrona i poszanowanie praw człowieka muszą leżeć u podstaw każdej reakcji państwa" - napisano w oświadczeniu Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji.

PAP- Tomasz Praga.jpg
Komendant SG rozżalony atakami na funkcjonariuszy. "Czy to nasza wina, że chronimy granic ojczyzny?"

Jego autorzy dodali, że ochrona granic, która jest suwerenną prerogatywą państw, musi odpowiadać zobowiązaniom tych państw, wynikającym z prawa międzynarodowego i regionalnego.

Element wojny hybrydowej 

Zdaniem polskich i unijnych władz, wzrost liczby migrantów na wschodniej granicy Unii Europejskiej to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Białoruś.

Manewry wojskowe "Zapad 2021"

Niezależnie od fali migrantów, przywożonych na granicę przez białoruskie służby, w jej bezpośrednim sąsiedztwie rozpoczną się za kilka dni rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe "Zapad 2021".

Czytaj także:

Próby nielegalnego przedostania się do Polski

Od początku sierpnia Straż Graniczna odnotowała ponad cztery tysiące prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Zatrzymano prawie 1000 migrantów.

Migranci koło miejscowości Usnarz Górny

Grupa około 30 migrantów, którzy chcą dostać się do Polski, od przeszło trzech tygodni koczuje koło miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu.

Stan wyjątkowy

W związku ze zwiększoną liczbą migrantów na granicy, w czwartek prezydent Andrzej Duda wydał rozporządzenie o wprowadzeniu na 30 dni stanu wyjątkowego w 183 miejscowościach pogranicznych w województwach podlaskim i lubelskim. Rozporządzeniem tym zajmuje się w poniedziałek Sejm.

bf

Czytaj także

"Nie należy tego wiązać z obecnymi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie". Szef MSWiA o Afgańczykach na granicy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 12:28
- Większość Afgańczyków, którzy usiłują nielegalnie przekroczyć polską granicę, to osoby, które od wielu lat przebywają w Rosji - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. - Proszę nie wiązać obecności na granicy tych obywateli z wydarzeniami, które teraz mają miejsce w Afganistanie - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Akt obywatelskiego nieposłuszeństwa". Prokuratura chce aresztu za zniszczenie ogrodzenia na granicy

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 12:50
Prokuratura Rejonowa w Sokółce (województwo Podlaskie) złożyła zażalenia na decyzję sądu, który w ubiegłym tygodniu nie uwzględnił jej wniosków o tymczasowy areszt trzynastu osób podejrzanych o zniszczenie fragmentu ogrodzenia na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zagłosuje Sejm ws. stanu wyjątkowego? Liziniewicz o możliwych scenariuszach

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 13:10
- Wydaje się, że niespodzianek nie będzie, politycy z obozu rządzącego zagłosują za wprowadzeniem stanu wyjątkowego, czy wszyscy, to się okaże - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń