X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

12 września beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej. Nycz: ma być godna, skromna, na miarę pandemii

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 16:34
Kardynał Kazimierz Nycz zachęcił do śledzenia uroczystości beatyfikacyjnej kardynała Wyszyńskiego i matki Czackiej przez media. Metropolita warszawski zaznaczył, że 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie mogło być siedem tysięcy zaproszonych wcześniej osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Leszek Szymański

"Beatyfikacja ma być godna, skromna, na miarę pandemii. Tam dostaną się osoby z kartami wstępu. Jednak dzięki wam - radiu - ma być beatyfikacją medialną" - zaznaczył.

czas to miłość 1200 free.jpg
"Czas to miłość". Przed Świątynią Opatrzności Bożej można oglądać wystawę o kard. Wyszyńskim

Jak poinformował Polskie Radio dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski, w 18 miejscach w Polsce, głównie katedrach, ustawione zostaną ekrany z transmisją uroczystości. "Zachęcamy do szukania tych miejsc u siebie w diecezjach, informacje będą też na stronie niepodlegla.gov.pl oraz stronie archidiecezji warszawskiej" - dodał.

Czytaj także:

Udział w uroczystości 12 września potwierdził prezydent Andrzej Duda. Mszy świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie legat papieski kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Towarzyszyć mu będą jałmużnik papieski kardynał Konrad Krajewski, kardynał Dominik Duka z Pragi, kardynał Kazimierz Nycz i kardynał Stanisław Dziwisz. Koncelebrować mszę świętą będzie około 600 księży z Polski, około 80 polskich biskupów i 45 hierarchów z zagranicy.

ng

Czytaj także

Święto Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej. Bp Lechowicz: zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 15:17
Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej biskup Wiesław Lechowicz, który przewodniczył centralnej Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w XIV Święto Dziękczynienia, mówił w homilii, że drogi Opatrzności są drogami Świętości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kard. Nycz odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych mszach św.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 16:40
Kard. Kazimierz Nycz wydał reskrypt, w którym odwołuje udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św. - poinformował ks. Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kard. Nycz: fundamentem wolności jest dekalog i sumienie, które broni przed relatywizmem

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 19:57
- Fundamentem wolności i odpowiedzialności jest zawsze dekalog - boże przykazania, i prawdziwe, prawe sumienie, które nas broni przez relatywizmem i subiektywizmem - mówił na Jasnej Górze metropolia warszawski kard. Kazimierz Nycz, przypominając nauki Jana Pawła II.
rozwiń zwiń