X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Większa zdolność magazynowa PERN. Nowy zbiornik na paliwa w gdańskim naftoporcie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 05:32
W Terminalu Naftowym Gdańsk oficjalnie oddany zostanie do użytku nowy zbiornik o pojemności 45 tysięcy metrów sześciennych. Uroczystość rozpocznie się w południe i wezmą w niej udział przedstawiciele rządu, władz samorządowych oraz władz PERN - przedsiębiorstwa, zajmującego się logistyką naftową.
Nowe zbiorniki na paliwa wybudowano w gdańskim naftoporcie (zdj. ilustracyjne)
Nowe zbiorniki na paliwa wybudowano w gdańskim naftoporcie (zdj. ilustracyjne)Foto: ymgerman/ Shutterstock

W zeszłym roku polska baza surowcowa powiększyła się o prawie 550 tysięcy metrów sześciennych objętości nowych zbiorników na ropę naftową zlokalizowanych u wybrzeży Bałtyku. W bazie Gdańsk zakończyła się budowa dwóch 100-tysięczników, a kilka miesięcy później Terminal Naftowy w Gdańsku powiększył się o 4 zbiorniki o łącznej pojemności 345 tysięcy metrów sześciennych.

gaz magazyny free 663.jpg
Rośnie bezpieczeństwo energetyczne Polski. Powstaną kolejne magazyny paliw

00:52 rozbudowa - spec .mp3 W Terminalu Naftowym Gdańsk oficjalnie oddany zostanie do użytku nowy zbiornik o pojemności 45 metrów sześciennych - relacja Witolda Banacha (IAR)

Oddanie do użytku nowego zbiornika o pojemności 45 tysięcy metrów sześciennych, kończy drugi etap rozbudowy Terminalu Naftowego w ramach programu Megainwestycja.

Czytaj także:

Więcej ropy to większe bezpieczeństwo

Ciągłe zwiększane pojemności magazynowe pozwolą na bardziej efektywną obsługę tankowców z ropą naftową zawijających do naftoportu. Oznacza to dywersyfikację dostaw ropy naftowej dla krajowych rafinerii, co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne kraju w zakresie ropy i paliw.


Terminal Naftowy PERN leży bezpośrednio na zachodnim brzegu Zatoki Gdańskiej w północnym porcie w Gdańsku. Po rozbudowie TNG to 11 zbiorników, o łącznej pojemności 765 tysięcy metrów sześciennych, a także rurociągi zewnętrzne i wewnętrzne na ropę naftową, oczyszczalnia ścieków, pompownie ropy oraz pełna infrastruktura z drogami, siecią kanalizacyjną i elektryczną.


mbl

Czytaj także

Galicja jak Teksas? To możliwe. Kiedyś polski przemysł naftowy był potęgą

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 05:56
Zasługą Polaków jest nie tylko stworzenie pierwszej na świecie lampy naftowej, ale także pionierskie osiągnięcia w wydobyciu ropy naftowej. Na przełomie XIX i XX wieku znajdująca się pod austriackim zaborem Galicja była jednym z głównych eksporterów tego surowca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najbliższe miesiące mogą stać pod znakiem wyraźnych wahań cen ropy". Znamy najnowszą analizę

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 14:47
Ceny ropy w najbliższych miesiącach będą kształtowane przez stronę popytową, możliwe jednak są wyraźne wahania cen tego surowca - wynika z prognozy banku Goldman Sachs.
rozwiń zwiń