X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Anioły Floriana" gaszą pożary. Zawody strażackie dla osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 12:36
W miejscowości Grochowa pod Warszawą odbyły się pożarnicze zawody "Aniołów Floriana", w których wzięły udział osoby niepełnosprawne. - To świetna zabawa, ale też nauka, zarówno dla strażaków, jak i dla naszych podopiecznych - mówi w reportażu portalu PolskieRadio24.pl pomysłodawca wydarzenia Tomasz Staniszewski.
Zawody strażackie dla niepełnosprawnych osób
Zawody strażackie dla niepełnosprawnych osóbFoto: PR/Paweł Kurek

sport niepełnosprawni FREE 1200.jpg
"Sport otworzył mnie na ludzi". Niepełnosprawny sportowiec o swoim życiu

Wiceburmistrz miasta i gminy Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak mówi, że zawody są kulminacją dwuletniej współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej i drużyn nazywanych "Anioły Floriana", których członkami są osoby niepełnosprawne. - Drużyny jeździły po naszych OSP, których mamy siedem w gminie Piaseczno i wspólnie ze strażakami brały udział w ćwiczeniach - wyjaśnia.

Zobacz reportaż o zawodach drużyn "Anioły Floriana"

Pomysłodawca inicjatywy, strażak i opiekun jednej z "Drużyn Floriana" Tomasz Staniszewski, dodaje, że spotkania jego podopiecznych ze strażakami w remizach oraz to wydarzenie przynoszą obopólne korzyści. - Z jednej strony osoby te można aktywizować i integrować środowisko w tak niestandardowy sposób, a z drugiej strażacy mogą się dowiedzieć czegoś więcej o osobach niepełnosprawnych, co w przyszłości może im pomóc podczas akcji, gdy będą musieli je ratować - wyjaśnia.

Staniszewski mówi, że podczas wspólnych zajęć "anioły" ćwiczą między innymi ewakuację z budynku, czy z samochodu, który uległ wypadkowi.

Zawody, poza walorem edukacyjnym i integracyjnym, były przede wszystkim doskonałą formą zabawy dla ich uczestników. Wybraliśmy się na nie z kamerą. Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu.

Przygotował Paweł Kurek

Czytaj także

Niebawem szczepienia grupy pierwszej. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą liczyć na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 16:43
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker wyraził nadzieję, że kwestia szczepień będzie przykładem dobrej współpracy rządu i samorządu. W piątek rozpoczną się zapisy na szczepienia dla grupy pierwszej określonej przez Narodowy Program Szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To było wielkie wyzwanie logistyczne i ratownicze". Komendant główny PSP o akcji w Grecji

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 17:39
- Polscy strażacy od lat nie mieli do czynienia z takimi pożarami, jak te w Grecji. To była wyjątkowa akcja, wielkie wyzwanie logistyczne i ratownicze – ocenił w środę w Katowicach komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Bartkowiak.
rozwiń zwiń