X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stan wyjątkowy na wschodniej granicy. Zobacz, jak Polacy oceniają decyzję rządu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 08:23
38,5 proc. dobrze ocenia decyzje rządu o wprowadzeniu stanu wyjątkowego; 30,1 proc. jest odmiennego zdania - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu SW Research dla rp.pl.
Kordon Straży Granicznej i wojska w pobliżu miejscowości Usnarz Górny
Kordon Straży Granicznej i wojska w pobliżu miejscowości Usnarz GórnyFoto: PAP/Artur Reszko

Od czwartku w pasie przygranicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy stan wyjątkowy został wprowadzony na 30 dni.

wojsko granica MON tt twitter free 1200.jpg
Wsparcie wojska na polsko-białoruskiej granicy. MON: obecnie jest tam ponad 1000 żołnierzy

Uczestnicy sondażu SW Research dla rp.pl zostali zapytani, jak oceniają decyzję rządu o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. 38,5 proc. respondentów odpowiedziało: "dobrze", źle decyzję tę ocenia 30,1 proc. ankietowanych, a 31,4 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii.

Czytaj także:

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 1-2.09.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o wydaniu rozporządzenia o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego. (PAP)

dn

Czytaj także

"Za granicą mamy uzbrojonych funkcjonariuszy białoruskich i rosyjskich". Stanisław Żaryn o stanie wyjątkowym

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 21:38
- Za naszą granicą mamy uzbrojonych funkcjonariuszy białoruskich i rosyjskich. Rząd uznał, że w najbliższym miesiącu musimy zachować i zadbać o spokój w rejonie przygranicznym - powiedział portalowi wPolityce.pl rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn
rozwiń zwiń