X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bezpieczeństwo na drogach. Znamy laureatów konkursu na najciekawsze opowiadanie lub bajkę

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 14:00
Ogłoszono laureatów konkursu na najlepsze bajki o ruchu drogowym. Uczestniczyły w nim dzieci w wieku od 10 do 15 lat, a konkurs ogłosiły w maju Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego. Patronowała mu pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, zaś Polskie Radio objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.
Znamy laureatów konkursu na najciekawsze opowiadanie lub bajkę
Znamy laureatów konkursu na najciekawsze opowiadanie lub bajkę Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
00:12 11277271_1.mp3 Poznaliśmy laureatów konkursu na najciekawsze opowiadanie lub bajkę na temat bezpieczeństwa na drogach (IAR)

 

Laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych - 14-15 lat, 12-13 oraz 10-11 lat - ogłaszali pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Wręczenie nagród Wręczenie nagród (fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio)

W kategorii 10-11 lat trzecie miejsce zajęła Amelia Kołacz, drugie Emilia Kłidiczuk a zwyciężyła Julia Szeląg. Wśród 12 i 13-latków trzecie miejsce przypadło Karinie Nawara i Janowi Gryzło. Drugą pozycję zajęła Lena Kurczewska, a wygrała Anna Szymańska. W ostatniej kategorii drugie miejsce zajęli Natalia Roruk i Karol Grycel. Pierwsza pozycja przypadła Edycie Czernek.

Posłuchaj
00:45 11276600_1.mp3 Polskie Radio: znamy laureatów konkursu na najlepszą bajkę o ruchu drogowym (IAR)

Patronująca konkursowi pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda mówiła, że autorzy prac - dzieci w wieku 10-15 lat - wykazali się kreatywnością, bo założenia konkursu nie były proste i trzeba było spełnić określone wymogi.

Posłuchaj
00:28 11276651_1.mp3 A. Kornhauser-Duda: konkurs bajek o bezpieczeństwie drogowym (IAR)

Także wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski zwrócił uwagę na szczególny charakter konkursu i podkreślił, że poziom prac był wysoki.

Posłuchaj
00:30 11276676_1.mp3 Tomasz Rzymkowski chwalił wysoki poziom prac (IAR)

Celem konkursu, który skierowano do dzieci w wieku 10-15 lat, jest edukacja i promowanie właściwych postaw oraz popularyzacja i utrwalanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród jego najmłodszych uczestników. Konkurs ogłoszono 6 maja, w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wpisał się również w Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - między 17 a 23 maja.

Wręczenie nagród Wręczenie nagród (fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio)

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiedziała, że zwycięskie prace usłyszymy na antenie publicznego radia.

Posłuchaj
00:24 11276537_1.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiedziała, że zwycięskie prace usłyszymy na antenie publicznego radia (IAR)

Agnieszka Kamińska mówiła, że bezpieczeństwo drogowe i edukacja są wpisane w misję Polskiego Radia. Za zaangażowanie Polskiego Radia w promowanie bezpieczeństwa na drogach, dziękował prezes Agnieszce Kamińskiej Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Finał konkursu Finał konkursu (fot. Wojciech Kusiński/Polskie Radio)

Prace konkursowe miały mieć charakter edukacyjny i dotyczyć przepisów ruchu drogowego, a jednym z jej bohaterów powinien być Krokodylek Tirek. Mogły to być opowiadanie lub bajka. Ich rozmiar ograniczono do 4000 znaków.

dn/dz