X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kiedy Unia zaakceptuje KPO? Rzecznik rządu wskazał na "realny termin"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 09:47
- Liczę, że wrzesień jest realnym terminem, kiedy Komisja Europejska może zaakceptować nasz Krajowy Plan Odbudowy - mówił na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller. Brak akceptacji Komisji dla Planu polityk tłumaczył "przedłużayjącym się mechanizmem biurokratycznym".
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: Adam Guz/KPRM

Według niektórych mediów cytujących unijnego komisarza ds. gospodarczych Paolo Gentiloniego miał on powiedzieć podczas posiedzenia komisji ekonomiczno-budżetowej Parlamentu Europejskiego, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce. Zdaniem wiceministra Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy, "procedura przyjęcia KPO nie ma związku z innymi procedurami UE".

ZOBACZ TAKŻE
1200 beata szydlo forum.jpg
"Słowa Gentiloniego to otwarty, bezprecedensowy nacisk na Polskę". Beata Szydło o opinii członka KE

Wrzesień, "realny termin"

Piotr Müller pytany w piątek w Polsat News, na czym polega problem, że KE nadal nie zaakceptowała KPO wysłanego przez Polskę. Zdaniem rzecznika, to przede wszystkim "jakiś przedłużający się mechanizm biurokratyczny w ramach UE".

- Procedury, które w tej chwili mają miejsce w KE, są rozdzielne. KPO to jest zupełnie inna procedura od wszystkich procedur - podkreślił. - Liczę na to, że jest to realny termin, jeśli chodzi o wrzesień. Natomiast musi tu oczywiście być dobra wola ze strony KE, żeby zamknąć ten etap biurokratyczny - zaznaczył.

Wniosek do TK nie zostanie wycofany

Dopytywany, czy może polski rząd powinien wycofać się z pewnych zmian, np. wniosku premiera do TK ws. wyższości prawa unijnego nad konstytucją, Müller odparł: "Taka decyzja nie zostanie podjęta, w związku z czym muszę rozczarować każdego, kto tak myśli".

Rzecznik był też pytany, czy rząd rozważa "opcję atomową", czyli zawieszenie płacenia składki do UE, odparł, że takiej dyskusji na Radzie Ministrów nie było.

1200 buda pap.jpg
Buda: słowa Gentiloniego nie są stanowiskiem Komisji Europejskiej

Reakcja na słowa Donalda Tuska

Piotra Müllera zapytano też o czwartkowe oświadczenie lidera PO Donalda Tuska, który ocenił, że UE wstrzymuje miliardy euro pomocy tylko dlatego, że PiS niszczy polską praworządność i europejski ład prawny.
Rzecznik rządu ocenił, że trudno się odnosić do wypowiedzi osoby, która jedyne, co robi, to wprowadza chaos.

- Robi takie rzeczy, żeby Polsce było de facto gorzej - mówił.

ms

Czytaj także

"To gra interesów UE". Prof. Gontarski o opóźniającej się akceptacji KPO

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 21:25
- To jest gra interesów Unii Europejskiej. Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Tam bezwarunkowo ratyfikowaliśmy (unijną decyzję ws. zasobów własnych - red.), to teraz rykoszetem się odbiło i stąd ten dzisiejszy problem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, adwokat, były pełnomocnik RP.
rozwiń zwiń