X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pamięć i prawda to nasze zobowiązanie wobec ofiar". Premier w rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 14:30
- Pamięć i prawda o II wojnie światowej to nasze zobowiązanie wobec jej ofiar i wobec przyszłych pokoleń - podkreślił na Twitterze premier Mateusz Morawiecki w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Lukasz Dejnarowicz/Forum

"Oddali życie za Polskę, ale żyją na wieki w naszej pamięci. Pamięć i prawda o #IIWŚ to nasze zobowiązanie wobec jej ofiar i wobec przyszłych pokoleń" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow FORIM 1200.jpg
82. rocznica Paktu Ribbentrop-Mołotow. Premier: na mocy tego postanowienia wybuchła II wojna światowa

Premier przypomniał, że "w Szymankowie znajduje się pomnik upamiętniający pierwszych bestialsko zamordowanych przez Niemców kolejarzy i celników".

Około godz. 4 rano 1 września 1939 r. w Szymankowie niemiecka żandarmeria oraz członkowie SA, zabili 14 polskich kolejarzy i dwóch członków ich rodzin oraz pięciu inspektorów Ekspozytury Inspektoratu Ceł RP w Wolnym Mieście Gdańsku.

Uzbrojeni niemieccy funkcjonariusze zaatakowali Polaków w ich mieszkaniach oraz budynkach dworcowych. Według pionu śledczego gdańskiego IPN, który badał sprawę, celem sprawców było wymordowanie (wcześniej wielokrotnie przez nich szykanowanej) polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej tą okolicę.

ng

Czytaj także

77. rocznica Powstania Warszawskiego. Premier Mateusz Morawiecki porządkował groby powstańców

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 23:23
Premier Mateusz Morawiecki porządkował wraz z harcerzami groby powstańców warszawskich na cmentarzu wojennym w podstołecznych Laskach. Poinformował o tym w piątek na swoim profilu na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

75. rocznica śmierci Danuty Siedzikówny "Inki". Premier: poświęciła swoje życie, swoją młodość

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 16:00
Dzisiaj mija 75. rocznica śmierci Danuty Siedzikówny ps. "Inka". Na szczęście czasy pokoju nie wymagają od nas takiego heroizmu, ale podziw dla wierności zasadom bohaterów takich jak "Inka" powinien nam zawsze towarzyszyć - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń