X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: polska granica jest bezpieczna, a żołnierze przygotowani

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 18:52
Polska granica jest bezpieczna, a polscy żołnierze są doświadczeni i przygotowani, aby strzec bezpieczeństwa naszej ojczyzny - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że Wojsko Polskie podnosi swoje umiejętności.
Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak
Andrzej Duda i Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Wiem, że żołnierze są bardzo serdecznie i gorąco witani przez mieszkańców miejscowości nadgranicznych, gdyż gwarantują im bezpieczeństwo - powiedział Mariusz Błaszczak podczas briefingu po odprawie kadry kierowniczej Wojska Polskiego z udziałem prezydenta Andrzej Dudy.

Duda PAP-1200.jpg
"Działanie antypolskie". Prezydent o próbach ataku na służby chroniące polskich granic

Czytaj również:

"Polska granica jest bezpieczna"

Dodał, że "mimo negatywnych zjawisk, wręcz hańbiących - pan prezydent mówił o takiej postawie niektórych polityków - trzeba bardzo mocno i jasno podkreślić, że polska granica jest bezpieczna".

Minister zaznaczył, że na problem "patrzymy w kontekście rosyjskich ćwiczeń Zapad-2021". - Chciałbym podkreślić, że tego rodzaju odprawy odbywają się regularnie od wielu miesięcy. Omawiamy i analizujemy sytuację - dodał Błaszczak.

- Chciałbym awansem przeprosić tych wszystkich, którzy poruszając się po polskich drogach napotkają na pewne utrudnienia związane z przerzutem wojsk polskich na ćwiczenia, które niebawem rozpoczną się na poligonie w Nowej Dębie - zaznaczył Błaszczak.

granica PAP 1200.jpg
"Decyzja w najbliższym czasie". Prezydent o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na granicy

Jak podkreślił "Wojsko Polskie ćwiczy, Wojsko Polskie podnosi swoje umiejętności, Wojsko Polskie strzeże bezpieczeństwa Rzeczypospolitej". Minister dodał, że polscy żołnierze są "doświadczeni i przygotowani do tego, aby strzec bezpieczeństwa naszej ojczyzny".

Żołnierze wspierają SG na granicy

Mariusz Błaszczak podkreślał, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest napięta, a jest to związane z atakiem hybrydowym na Polskę i UE. Podkreślił, że granica Polski z Białorusią jest zarazem granicą UE.

- Ale przedsięwzięte zostały odpowiednie działania ze strony Straży Granicznej, ze strony Wojska Polskiego, budowane jest ogrodzenie. Pierwsze zasieki zostały położone już w lipcu, teraz budowane jest ogrodzenie. Już mogę powiedzieć, że ponad 12 km ogrodzenia zostało zbudowane - powiedział Błaszczak.

Vera Jourova 1200 free
Vera Jourova: stan wyjątkowy pokazuje powagę kryzysu migracyjnego.

Zaznaczył, że jest to konstrukcja stworzona przez żołnierzy Wojska Polskiego. - Chodzi nam o czas, o to żeby jak najszybciej, w jak najkrótszym czasie spowodować, aby to, co jest celem ataku hybrydowego, a więc przełamanie polskiej granicy, doprowadzenie do kryzysu migracyjnego, by to nie miało miejsca - mówił minister.

Podkreślał, że obecnie 2 tys. żołnierzy wspiera strażników granicznych. - Polska jest bezpieczna - ocenił szef MON.

jmo

Czytaj także

Operacja "Śluza". Tadeusz Giczan: Łukaszenka toczy wojnę hybrydową, zaplanował ją od A do Z, to było jasne od początku

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 18:48
- To nie jest wojna w klasycznym rozumieniu, z wykorzystaniem sił zbrojnych, żołnierzy, czołgów. Cel działań w wojnie hybrydowej jest jednak podobny. To na przykład wywołanie kryzysu politycznego w krajach sąsiednich, obalenie rządu – mówi portalowi PolskieRado24.pl Tadeusz Giczan, białoruski dziennikarz, współpracujący z think tankiem CEPA, komentując działania Aleksandra Łukaszenki na granicach państw UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zniszczenie zasieków na granicy z Białorusią. Sąd nie uwzględnił wniosków o areszt podejrzanych

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 20:27
Sąd Rejonowy w Sokółce (woj. podlaskie) nie uwzględnił wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt trzynastu osób, którym postawiła zarzuty związane ze zniszczeniem fragmentu ogrodzenia na granicy z Białorusią. Na razie nie wiadomo, czy śledczy złożą zażalenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w zagrożeniach hybrydowych

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 17:41
Unia Europejska odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w celach politycznych i do zagrożeń hybrydowych - tak brzmi fragment oświadczenia wynegocjowanego przez unijnych ministrów spraw wewnętrznych po nadzwyczajnej naradzie w Brukseli.
rozwiń zwiń