X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie spodziewałbym się głębokich zmian". Müller o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 11:00
- W tej chwili żadne decyzje polityczne w sprawie rekonstrukcji rządu jeszcze nie zapadły - poinformował we wtorek w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, nie spodziewa się, że dojdzie to "głębokich zmian" w rządzie.
Posiedzenie rządu
Posiedzenie rząduFoto: Twitter/PremierRP

PAP Jarosław Gowin Sejm 1200.jpg
Fogiel: jeżeli celem Gowina jest teraz wysługiwanie się opozycji, to widać, gdzie leży jego lojalność

Müller pytany o ewentualne zmiany w rządzie odparł, że "mogą być zmiany". - W tej chwili takich decyzji jeszcze nie ma - powiedział.

Zaznaczył, że zmiany w rządzie, o których wspominał kilka tygodni temu, dotyczyły przede wszystkim uzupełnienia wakatu po byłym wicepremierze, szefie resortu rozwoju Jarosławie Gowinie. - W tej chwili żadne decyzje polityczne w tym zakresie jeszcze nie zapadły - dodał rzecznik rządu.

Müller podkreślał również, że istotne w kontekście rekonstrukcji będzie też uzupełnienie wakatów wiceministerialnych oraz zmiany w koalicji rządzącej.

- Nie spodziewałbym się zmian głębokich - stwierdził rzecznik rządu.

Odwołanie Gowina

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego odwołał Jarosława Gowina z rządu. Powodem dymisji wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii - jak informował Müller - było to, że Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali - w ocenie szefa rządu - "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej. Po dymisji zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy.

Ziobro PAP-1200.jpg
"Relacje między ludźmi nie pozostają bez znaczenia". Ziobro o odejściu Gowina ze Zjednoczonej Prawicy

Po zdymisjonowaniu Gowina członkowie jego ugrupowania, którzy wchodzili w skład rządu, podali się do dymisji. Wśród nich znaleźli się Marcin Ociepa (wiceszef MON), Grzegorz Piechowiak (wiceszef MRPiT), Wojciech Murdzek (wiceminister edukacji i nauki), Iwona Michałek (wiceszefowa MRPiT) oraz Andrzej Gut-Mostowy (wiceszef MRPiT).

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Iwony Michałek, która pozostała z Jarosławem Gowinem w Porozumieniu. Pozostali wiceministrowie - Ociepa, Piechowiak i Murdzek odeszli z Porozumienia, pozostali w klubie PiS i ich dymisje nie zostały przyjęte. Andrzej Gut-Mostowy również pozostał w klubie PiS i został powołany, podobnie jak Piechowiak, na sekretarza stanu w nowym Ministerstwie Rozwoju i Technologii.


pkur

Czytaj także

"Będzie prowadził teraz negatywną kampanię w mediach wrogich rządowi". Pęk o Gowinie

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 10:15
- Żal, że ludzie zaślepieni przerostem ambicji stają się nagle dziwadłami politycznymi - tak o Jarosławie Gowinie mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były eurodeputowany i były senator. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie wchodzi w rachubę". Gowin o możliwości powrotu do rządu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 09:03
- Powrót do rządu nie wchodzi w rachubę - oświadczył w poniedziałek b. wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin. Jego zdaniem, sytuacja budżetowa motywuje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do utrzymania większości parlamentarnej co najmniej do wiosny.
rozwiń zwiń