X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wałęsa porównał funkcjonariuszy SG do hitlerowców. Przestrzega też przed morderstwem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 09:24
- Zastanówmy się, jakie rozkazy można przyjmować - mówił były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie w Radiu Zet. Odnosił się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, używając ostrych słów. - Czy tu nie dojdzie do morderstwa?! Poczekajmy jeszcze trochę, ja przewiduję, że dojdzie - ocenił.
Lech Wałęsa
Lech WałęsaFoto: paparazzza/Shutterstock

Były prezydent był pytany m.in. o to, dlaczego bronił Władysława Frasyniuka, który na antenie TVN24 wypowiadał się o żołnierzach, którzy razem ze Strażą Graniczną zabezpieczają granicę polsko-białoruską. - Mam wrażenie, że to jest wataha (...), wataha psów, która otoczyła biednych słabych ludzi. (...) Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu - mówił Frasyniuk.

1200 frasyniuk forum.jpg
Skandaliczne słowa Frasyniuka o żołnierzach. Polacy nie zgadzają się z jego wypowiedzią

- Frasyniuk powiedział, na ile mógł, że to mu się nie podoba. Jeśli Frasyniuk się wypiera, to przypiszcie to mi, że ja to powiedziałem. Tak, myślę podobnie jak Frasyniuk, choć oczywiście w innych słowach bym to ubrał. Powiedział to, co należało powiedzieć w tych warunkach - odpowiedział Wałęsa.

Na uwagę prowadzącej, że funkcjonariusze wykonują pracę, mają rozkazy, Wałęsa powiedział, że "hitlerowcy też wykonywali rozkazy i co, sądzimy ich?". - To tak samo rozkaz, rozkaz jak rozkaz. Zastanówmy się, jakie rozkazy można przyjmować - powiedział.

Czytaj także:

Po uwadze prowadzącej, że hitlerowcy mordowali ludzi, Wałęsa powiedział: "zaraz, zaraz, a czy tu nie dojdzie do morderstwa?! Poczekajmy jeszcze trochę, ja przewiduję, że dojdzie. I co wtedy powiemy? Rozkazy wykonywaliśmy".

- Rozkaz jest rozkaz. Rozkaz musi być świadom, na piśmie. Bo oni się później wymigają, dowódcy, nasi ministrowie powiedzą, że to ci wykonywali te rozkazy, i tak to będzie, jak padną ofiary - komentował były prezydent. - To można przewidzieć - ocenił.

ng/

Czytaj także

"Krytykowanie ludzi w mundurze jest wstydem". Nowogórska o wypowiedzi Frasyniuka

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 17:09
- Mundur to ogromna misja i wyrzeczenie tych wszystkich, którzy w mundurze służą, to są ludzie, którzy swoje życie poświęcili budowaniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Krytykowanie ich i niewłaściwe wypowiadanie się w ich kierunku jest wstydem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Nowogórska z PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi Władysława Frasyniuka. Złożył je wiceminister sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 16:15
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski złożył dokument dotyczący znieważenia i zniesławienia żołnierzy Straży Granicznej. Według prokuratury, jego pismo liczy aż dziewięć stron.
rozwiń zwiń