X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceminister edukacji i nauki: nie zakładamy przymusowych szczepień nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 12:05
- Nie zakładamy przymusowych szczepień nauczycieli. Nie będzie też obowiązku organizowania punktów szczepień w budynkach szkolnych - podkreślił wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski. Przypomniał, że nauka w szkołach od 1 września będzie odbywać się stacjonarnie.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie Rady Gabinetowej, która będzie poświęcona przygotowaniom do nowego roku szkolnego. W rozmowie weźmie udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Radę Gabinetową tworzy rząd, jej ustalenia nie mają charakteru prawnie wiążącego. Rada zwoływana jest, gdy prezydent uzna dany problem za "sprawę szczególnej wagi".

1200 szkoła dzieci shutterstock free.jpg
Zalecenia ogólne i szczegółowe. Szkoły otrzymały wytyczne dot. prowadzenia nauki stacjonarnej

Piontkowski pytany w Radiu ZET, z czym Czarnek pójdzie do prezydenta na spotkanie, przekazał, że minister opowie o przygotowaniach szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz przypomni wytyczne dla szkół w związku z bezpiecznym powrotem do stacjonarnej nauki.


Posłuchaj
00:52 11268311_1.mp3 Za dwa dni początek roku szkolnego (IAR)

Dopytywany, kiedy można się spodziewać powrotu do nauki zdalnej ze względu na wzrost zachorowań, Piontkowski przekazał, że "dzisiaj nie jesteśmy w stanie ocenić, czy poziom zachorowań na COVID-19 będzie duży, i kiedy".

- Mówi się o czwartej fali, ale nie wiemy, kiedy ona nastąpi i czy w ogóle nastąpi - dodał.

Nie będzie przymusowych szczepień nauczycieli

Wiceszef MEiN pytany, czy nie będzie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli, stwierdził, że resort nie zakłada przymusowych szczepień nauczycieli. Przypomniał, że nie będzie także obowiązku organizowania punktów szczepień w szkołach. Jego organizacja będzie zależała od zgody rodziców. Jeśli nie będzie natomiast na to zgody, to będą się one odbywać w populacyjnych punktach szczepień.

Czytaj także:

- Nie ma obowiązku organizowania szczepień w budynkach szkolnych. Spokojnie może być to na terenie populacyjnych punktów szczepień. Dyrektor przekaże deklarację, informację o tym, ile dzieci i w jakim terminie będzie się chciało zaszczepić w danym punkcie szczepień - podkreślił Piontkowski.

We wrześniu w szkołach ma być zintensyfikowana akcja informacyjna o szczepieniach przeciw COVID-19, mają też być prowadzone szczepienia w szkołach dla dzieci powyżej 12 roku życia. W pierwszym tygodniu września mają zostać przeprowadzone działania informacyjne.

ng

Czytaj także

Uczniowie wrócą do szkół 1 września. Czarnek: nie widzimy żadnych zagrożeń dla nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2021 16:41
- Wracamy stacjonarnie do szkół pierwszego września. Nie jesteśmy zaskoczeni wzrostem zakażeń koronawirusem - powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przyznał, że resort ma inne scenariusze, ale nie są one brane w tym momencie pod uwagę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 września dzieci wrócą do szkół. Szef MEiN podpisał rozporządzenie ws. nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 17:21
Od 1 września uczniowie będą uczyć się w szkołach w trybie stacjonarnym. Egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny w 2022 r. zostaną przeprowadzone na podobnych zasadach jak w 2021 r. Taki scenariusz zakładają rozporządzenia podpisane przez szefa MEiN Przemysława Czarnka opublikowane w Dzienniku Ustaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotowania do nowego roku szkolnego. MEiN przekazało wytyczne dot. nauki stacjonarnej i pakiety edukacyjne

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 18:53
Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało dyrektorom wytyczne dotyczące nauki stacjonarnej oraz pakiety edukacyjne dotyczące organizacji szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do nauki stacjonarnej nie stanowi już problemu". Szef MEiN o nowym roku szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 14:31
Szkoły i przedszkola rozpoczną pierwszego września nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym. Zapowiedział to minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń