X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSWiA: dopilnuję, aby Sterczewski został obciążony kosztami, jeśli wezwał karetkę dla prowokacji

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 21:10
- Dopilnuję, aby Franciszek Sterczewski został obciążony stosownymi kosztami, jeśli wezwał karetkę na granicę dla prowokacji - poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, odnosząc się do informacji, że do grupy koczującej na granicy polsko-białoruskiej wezwano medyków.
Maciej Wąsik
Maciej WąsikFoto: Krystian Maj/Forum
granica 1200 (4).jpg
"Rosja i Białoruś atakują informacyjnie Polskę". Stanisław Żaryn o sytuacji na granicy

W sobotę po południu poseł Franciszek Sterczewski (KO), który przebywa na granicy polsko-białoruskiej, gdzie koczuje grupa osób, poinformował, że "na prośbę Afgańczyków wołamy po karetkę". Około 2 godziny później napisał, że medycy nie mogli podejść do tych osób. Powołał się z przy tym na słowa wiceministra MSWiA Macieja Wąsika, który miał przekazać, że nie ma żadnych informacji od Straży Granicznej w tej sprawie.

"SG nie pozwoliła na dopuszczenie medyków do Afgańczyków, mimo że pilnie prosili o karetkę. Maciej Wąsik twierdzi, że nie ma żadnej informacji od SG. Komendant Podlaskiej SG płk Jakubaszek twierdzi, że nie ma pozwolenia od Wąsika. Ciągłe uniki i umywanie rąk, a czas ucieka" - napisał na Twitterze Sterczewski.

Na jego wpis odpowiedział Maciej Wąsik, który przekazał, że nie rozmawiał z posłem. "Proszę nie kłamać. Proszę się na mnie nie powoływać, bo nie rozmawiał pan ze mną" - napisał na Twitterze. Wiceszef MSWiA poinformował również, że dopilnuje, aby Franciszek Sterczewski został obciążony stosownymi kosztami, jeśli wezwał karetkę na granicę dla prowokacji.

Od kilkunastu dni po białoruskiej stronie granicy koczuje grupa migrantów. Przejście do Polski uniemożliwiają im Straż Graniczna, policja i wojsko.

Według informacji Straży Granicznej, w obozowisku jest 24 lub nieco więcej osób; fundacja Ocalenie, której pracownicy i wolontariusze są w Usnarzu Górnym, czyli po polskiej stronie i komunikują się z imigrantami za pomocą megafonów, otrzymuje od nich informacje, że w obozie są 32 osoby.

PAP/in./

Czytaj także

Marian Kowalski: Łukaszenka może paść ofiarą własnej intrygi

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 10:47
- Aleksander Łukaszenka może paść ofiarą własnej intrygi, ponieważ jeśli będzie dalej prowadził taki desant na kraje Unii Europejskiej, to może tych uchodźców będzie musiał trzymać u siebie, a żadnych kwot z UE nie dostanie - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski (Ruch Narodowy). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier zapewnił o pomocy dla migrantów na granicy. "Potrzebujemy zgody władz białoruskich"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 11:44
- Jesteśmy gotowi w każdej chwili przekazać pomoc dla wszystkich osób, które znajdują się po drugiej stronie polsko-białoruskiej granicy, ale potrzebujemy do tego zgody władz białoruskich - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Lisicki: pierwszą powinnością polskiego rządu jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 13:43
- Działania, które do tej pory podejmuje polski rząd, są słuszne, właściwe i takie, jakie być powinny - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", odnosząc się do sytuacji, która ma miejsce na granicy polsko-białoruskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Atak na funkcjonariuszy państwa ze strony jego własnych obywateli to skandal". Szef BBN o sytuacji w Usnarzu Górnym

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 13:15
- Atak na funkcjonariuszy państwa polskiego w momencie, kiedy chronią nas przed agresją z zewnątrz, to rzecz skandaliczna - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie jest naturalny szlak migracyjny". Bartosz Tesławski o sytuacji w Usnarzu Górnym

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 14:40
- To nie jest naturalny szlak migracyjny, którym ludzie się przemieszczają. Jeżeli ucieka się z Afganistanu, to raczej nie przez Rosję do Białorusi, tylko podejrzewam, że innym szlakiem - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, nawschodzie.eu.
rozwiń zwiń