X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Bernacki: media powinny dbać o Polaków, którzy są poddawani represjom na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 18:06
- Media powinny zająć się nie tylko tematem Polaków przebywających w więzieniach, ale również zadbać o tych, którzy są poddawani codziennym, bardzo dokuczliwym represjom - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki.
Prof. Włodzimierz Bernacki
Prof. Włodzimierz BernackiFoto: PR24/Adam Koniecki

Działacze Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys i Andrzej Poczobut od pięciu miesięcy przebywają w areszcie. W piątek "Rzeczpospolita" poinformowała, że władze złożyły Polakom kolejną propozycję - wyjdą na wolność pod warunkiem przyznania się do winy i napisania listu do Aleksandra Łukaszenki z prośbą o ułaskawienie. 

Czytaj także:
forum-0628895228-3.jpg
"Są polskim bohaterami więzionymi przez Łukaszenkę". Apel ws. Andrzeja Poczobuta i Andżeliki Borys

- Oczywiście Andżelika Borys i Andrzej Poczobut to postacie, które są znane i każdy wie, że są to osoby bezpośrednio związane z krzewieniem i utrzymywaniem polskości na terenie Białorusi, ale pamiętajmy, że Białoruś to przestrzeń, w której od wielu lat sukcesywnie prowadzi się działania antypolskie - apelował prof. Włodzimierz Bernacki. Przykładem takiej agresji jest - jak wskazał - "przejęcie Polskich Domów przez reżim Łukaszenki". - Z tego, co wiem, w rękach Polaków został tylko jeden, a i on jest w dużej mierze poddany silnej presji - podkreślił.

Zdaniem wiceministra "media powinny zająć się nie tylko tematem Polaków przebywających w więzieniach, ale również zadbać o tych, którzy są poddawani codziennym, bardzo dokuczliwym represjom". - To są np. utrata pracy, miejsca na uczelni, w szkole likwidacja polskich szkół - wymieniał, podkreślając przy tym, że są to "notoryczne działania". 

Czytaj także:

Posłuchaj
16:09 _PR24_AAC 2021_08_28-17-06-17.mp3 Prof. Włodzimierz Bernacki o sytuacji Polaków na Białorusi. ("Temat dnia/Gość PR24")

"Skandaliczna sytuacja"

Czytaj także:
granica 1200 (4).jpg
"Rosja i Białoruś atakują informacyjnie Polskę". Stanisław Żaryn o sytuacji na granicy

Gość PR24 odniósł się również do odpowiedzialności, jaką ponoszą media, opisując sytuację na polsko-białoruskiej granicy. - Nie powinny wpisywać się wprost w propagandę realizowaną przez Mińsk i Moskwę - wskazał i  zaznaczył, że w jego ocenie jest to działanie "skandaliczne" i "uderzające w instytucję państwa". 

- Niszczenie dobrego imienia Wojska Polskiego to niszczenie dobrego imienia przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a więc tych resortów, które zawsze odgrywają istotną i podstawową rolę dla zachowania i trwania instytucji państwa - ocenił rozmówca. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki

Data emisji: 28.08.2021

Godz. emisji: 17.06

PR24/jbt

Czytaj także

Portal ZPB: Andżelika Borys przetrzymywana w bardzo złych warunkach. "W celi 16 osób, brak miejsca do spania"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 17:36
- Z naszych źródeł, których nie możemy ujawnić ze względu na ich bezpieczeństwo, otrzymaliśmy bardzo niepokojącą wiadomość dotyczącą Andżeliki Borys - podaje portal Związku Polaków na Białorusi, znadniemna.pl. Portal podaje, że działaczka jest przetrzymywana w przepełnionej celi, gdzie nawet nie ma miejsca do spania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisalnik: władze Białorusi chcą wzbudzić nienawiść przeciw Polakom. Potrzebne są międzynarodowe sankcje

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 02:00
- Władze Białorusi rozwijają kampanię przeciw mniejszości polskiej. Próbują stworzyć w społeczeństwie białoruskim obraz Polaków jako wrogów ludu. To bardzo niebezpieczne. To wręcz zbrodnicze działania ze strony władz białoruskich – próba rozżegania nienawiści. Społeczność międzynarodowa powinna potraktować te działania z najwyższą powagą i obłożyć sankcjami – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi. Najnowszą odsłoną antypolskiej kampanii reżimu jest propagandowy atak na żołnierzy Armii Krajowej.
rozwiń zwiń