X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fitch utrzymał rating Polski. Kościński: nasze działania są pozytywnie oceniane

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 02:39
Fitch potwierdza dotychczasowy rating Polski na poziomie "A -" - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Finansów. Resort wskazał, że perspektywa ratingu pozostaje na poziomie stabilnym. - Nasze działania wspierające polską gospodarkę, która powraca na ścieżkę wzrostu, są pozytywnie oceniane przez agencje ratingowe - skomentował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjne
Panorama Warszawy. Zdjęcie ilustracyjneFoto: TTstudio/ Shutterstock

Agencja Fitch potwierdziła w piątek wieczorem długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" z perspektywą stabilną - podała agencja w komunikacie. Jednocześnie podwyższono dla Polski rating krótkoterminowy w walucie obcej IDR do "F1" z "F2".

forum wizja rozwoju 2 1200.jpg
Wiceminister finansów: udało nam się wyjść obronną ręką z kryzysu, dzięki odważnym i trudnym decyzjom

Agencja podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski na 2021 r. do 5,2 proc. z 4,4 proc., na 2022 r. do 4,5 proc., a na 2023 r. do 3,8 proc. - Nasze działania wspierające polską gospodarkę, która powraca na ścieżkę wzrostu, są pozytywnie oceniane przez agencje ratingowe - powiedział szef resortu finansów.

Czytaj także: 

- Fitch po raz kolejny utrzymuje swoją ocenę, potwierdzając tym samym, że dzięki odpowiedzialnej polityce gospodarczej i fiskalnej polskiego rządu, nasza gospodarka bardzo dobrze poradziła sobie z kryzysem spowodowanym przez pandemię - dodał minister.

- Podwyższenie przez agencje prognoz wzrostu gospodarczego dla Polski potwierdza również stabilną sytuację fiskalną i solidne podstawy makroekonomiczne naszej gospodarki - podkreślił Kościński. 


mbl

Czytaj także

Rosną dochody budżetu państwa. Kościński: 35,3 mld zł nadwyżki po lipcu

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 10:40
W okresie styczeń-lipiec 2021 r. dochody wyniosły 278,1 mld zł i były wyższe o 42,3 mld zł, czyli o 17,9 proc. Nadwyżka budżetu w tym okresie wyniosła 35,3 mld zł - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W tym roku polska gospodarka wzrośnie o 4,9 proc.". MF podwyższyło prognozy wzrostu PKB

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 14:40
Ministerstwo finansów podniosło prognozę wzrostu gospodarczego na obecny rok. Lepsze założenia zostały zapisane w zaakceptowanym przez Radę Ministrów projekcie ustawy budżetowej na rok 2022.
rozwiń zwiń