X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jesienią czeka nas czwarta fala pandemii? Minister zdrowia podał prognozy wzrostu zakażeń we wrześniu

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 10:40
- Spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy z liczbą 200-300 zakażeń koronawirusem. Spodziewamy się także przyspieszenia w drugiej połowie września i w zależności od liczby hospitalizacji będziemy podejmowali decyzje o obostrzeniach - podkreślił w Komorowie szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski Foto: PAP/Artur Reszko
Adam Niedzielski free tt-663.jpg
Szef MSZ o walce z koronawirusem: maseczki zostaną z nami na dłużej

Szef resortu zdrowia pytany o ewentualne wprowadzanie obostrzeń po rozpoczęciu roku szkolnego i wzroście zakażeń, odparł, że trudno spodziewać się, żeby nie było wzrostu zakażeń przy zwiększeniu mobilności ludzi.

- Spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy ze średnią liczbą zakażeń 200-300. W drugiej połowie września na pewno nastąpi przyspieszenie - mówił Niedzielski.

Zaznaczył, że wielkość wzrostu zakażeń jest wtórna wobec obciążenia infrastruktury szpitalnej - ten ostatni czynnik, jak dodał, będzie decydujący.

Szef resortu zdrowia przypomniał pomysł wprowadzania obostrzeń na poziomie powiatowym, w zależności również od poziomu zaszczepienia mieszkańców tych powiatów.

Czytaj także:

- Spodziewamy się przyspieszenia w drugiej połowie września i w zależności jak to przyspieszenie będzie przekładało się na hospitalizację - parametry dolegliwe z punktu widzenia systemu opieki zdrowotnej - będziemy podejmowali odpowiednie decyzje - dodał Niedzielski.

kp

Czytaj także

Co z dalszymi obostrzeniami i ew. trzecią dawką szczepionki? Minister zdrowia wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 15:55
- Przy wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń covidowych, kraj zostanie podzielony na strefy, na poziomie powiatów - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Minister poinformował również o wpływie poziomu wyszczepienia na zakres obostrzeń, a także o ewentualnej trzeciej dawce szczepienia przeciwko COVID-19 oraz rozwoju czwartek fali epidemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma potwierdzenia skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19. Niedzielski o przeprowadzonych badaniach

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 15:47
- Wyniki klinicznych badań nie potwierdzają skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19 - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Przyznał przy tym, że badania nad skutecznością leku trwają, ale nie ma wystarczającej populacji pacjentów, żeby je prowadzić szybko.
rozwiń zwiń