X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nic się nie zmieniło". Straż Graniczna podaje, że przy granicy z Białorusią wciąż koczują te same osoby

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 10:48
- Po białoruskiej stronie na wysokości Usnarza Górnego wciąż koczują 24 osoby - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.
Straż graniczna
Straż graniczna Foto: PAP/Artur Reszko

- W Usnarzu nic się nie zmieniło. Widzimy 24 osoby, ciągle te same twarze, te same osoby - powiedziała Michalska.

1200 mariusz blaszczak twitter.jpg
Mariusz Błaszczak przyzna nagrody żołnierzom strzegącym granicy w Usnarzu Górnym. "Dziękuję za Waszą służbę"

Funkcjonariusze Straży Granicznej, policji i wojska strzegą granicy, za którą po białoruskiej stronie koczuje już od ponad dwóch tygodni grupa cudzoziemców.

Policjanci tworzą kordon w odległości kilkuset metrów od granicy i nie przepuszczają nikogo. Wojskowe i policyjne samochody zasłaniają obozowisko znajdujące się po białoruskiej stronie.

Posłuchaj
00:29 11258510_1.mp3 Z. Kuźmiuk o migrantach na granicy z Białorusią (IAR)

Zza polskich pojazdów unosi się dym ognisk. Przez lornetkę można jedynie zobaczyć poszycie namiotów oraz czasami fragment ludzkiej sylwetki. Natomiast widoczni są białoruscy funkcjonariusze, którzy w długim szeregu znajdują się na linii swojej granicy.

Czytaj także:

Ppor. Anna Michalska powiedziała, że transport z pomocą humanitarną dla imigrantów na terenie Białorusi czeka przed przejściem granicznym w Bobrownikach (Podlaskie). Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych czeka zaś na decyzję strony białoruskiej umożliwiającą wjazd na teren tego państwa. Transport ze składnicy RARS wyjechał już w poniedziałek wieczorem.

Zatrzymano 31 osób

Straż graniczna notuje w okolicy oraz na całym pasie przygranicznym z Białorusią próby przekroczenia granicy. Rzecznik SG poinformowała, że w poniedziałek było 126 prób przekroczenia granicy. Zatrzymano 31 osób, w tym 18 z Iraku, 9 z Somalii, 3 z nieustalonym obywatelstwem i jednego obywatela Ukrainy za pomocnictwo.

ng

Czytaj także

Szef MSWiA: zatrzymaliśmy 45 osób pomagających przy przerzucie nielegalnych imigrantów do Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 21:00
- Nasza Straż Graniczna w ostatnich tygodniach zatrzymała 45 osób, które brały udział i pomagały przy nielegalnym przekraczaniu granicy bądź też organizowały ten przerzut - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. - W 11 przypadkach sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec tych osób - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słowa, które są skandaliczne i haniebne". Wiceszef MON o wypowiedzi Frasyniuka nt. polskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 21:45
- To bez wątpienia słowa, które są skandaliczne i haniebne. Absolutnie nie powinny paść w przestrzeni publicznej - powiedział wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. - Frasyniuk przeszedł pewną granicę, która nie powinna być przekroczona. Nie można lżyć, obrażać żołnierzy za ich służbę i wierność ojczyźnie - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Kamiński: obraża się żołnierzy i funkcjonariuszy SG, którzy wykonują wzorową służbę

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 21:59
- Obraża się w sposób podły żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy wykonują wzorową służbę na polskiej granicy w sytuacji trudnej i kłopotliwej - powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński pytany m.in. o ostatnie wypowiedzi Władysława Frasyniuka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicedyrektor OSW o obcokrajowcach przy granicy: to są niewinne ofiary, wykorzystywane przez reżim białoruski

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 09:29
- Wojna hybrydowa na wschodnich granicach UE najprawdopodobniej będzie kontynuowana, bo już są jej znaczne efekty polityczne, czyli burzliwe dyskusje i spory wewnątrz państw unijnych. to sukces reżimu w Mińsku - ocenił wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk.
rozwiń zwiń