X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Intensywne opady deszczu. IMGW wydał alerty dla kilku województw

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 11:03
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek alerty przed intensywnymi opadami deszczu dla sześciu województw. Zdaniem synoptyków spaść może nawet do 110 mm deszczu. Dla powiatu karkonoskiego w woj. dolnośląskim. wydano najwyższy alert - trzeciego stopnia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock
pap deszcz 1200 (1).jpg
Synoptyk IMGW: wtorek najbardziej deszczowy na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

We wtorek najbardziej intensywne opady deszczu prognozowane są w południowo wschodniej części kraju. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi opadami deszczu obowiązują w województwach: świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

"Dziś najbardziej intensywne opady deszczu prognozowane są w południowo wschodniej części kraju, gdzie wydane są ostrzeżenia 1 i 2 stopnia. Przez pierwszą połowie dnia ostrzeżenie 2 stopnia obowiązuje jeszcze w części woj. dolnośląskiego." - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. 

»INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Ostrzeżenia drugiego stopnia

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują na terenie województw lubelskiego, południowej części mazowieckiego i południowej części dolnośląskiego. Najwyższe w trzystopniowej skali ostrzeżenia wydano dla powiatu karkonoskiego i dla Jeleniej Góry. Ostrzeżenia obowiązują do godzin wieczornych we wtorek. 

1200 deszcz shutter.jpg
Obfite opady deszczu i ochłodzenie. Zobacz prognozę pogody

"Na krańcach południowo-wschodnich możliwe burze"

"Burze możliwe będą jedynie na krańcach południowo-wschodnich. Będą one występować w pobliżu strefy ciągłych opadów deszczu, związanych z niżem i lokalnie podwyższać całkowitą sumę opadów. W czasie burz opady deszczu nie powinny przekraczać 15 mm, a porywy wiatru 65 km/h" - podało IMGW. 

Czytaj również:

Alerty hydrologiczne

Ponadto zostały wydane alerty hydrologiczne dla zlewni środkowej Odry, górnej Wisły i Bugu obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne 1° i 2°, a w zlewni górnego Bobru 3°.

Twitter.com/tvp.info/nt

Czytaj także

IMGW wydało najwyższy stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 10:10
IMGW wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu dla dziewięciu województw w centrum i na południu kraju. Najsilniejsze opady prognozowane są na Ziemi Lubuskiej, gdzie obowiązuje ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia.
rozwiń zwiń