X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jesteśmy z nich dumni!". Premier o Wojsku Polskim i Straży Granicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 16:48
Premier Mateusz Morawiecki napisał, że Wojsko Polskie w Afganistanie i Straż Graniczna na granicach Polski wzorowo wykonują swoje obowiązki. "Jesteśmy z nich dumni!" - dodał szef rządu we wpisie na Facebooku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Soft Light
karol nawrocki ipn 1200 free tt.jpg
"Skandaliczne, bardzo niepokojące i smutne". Prezes IPN o słowach Frasyniuka

Premier zauważył, że polscy żołnierze dbają o bezpieczeństwo w trakcie ewakuacji ludności - "zarówno Afgańczyków, naszych dyplomatów prowadzących ewakuację, jak i pracowników instytucji międzynarodowych". "Polska misja ma ogromną wartość, nie tylko dla ludzi na miejscu, ale także dla społeczności międzynarodowej i dla Polski" - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Ewakuacja z Afganistanu

Wojsko Polskie pomaga w ewakuacji po tym, jak Stany Zjednoczone wycofały większość swoich wojsk z Afganistanu i dużą część terytorium tego kraju zajęli talibowie. Rebelianci 15 sierpnia wkroczyli do stolicy kraju Kabulu i przejęli kontrolę nad pałacem prezydenckim.

Państwa UE i NATO ewakuują swych obywateli oraz swoich współpracowników z Afganistanu. Do Afganistanu zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy udał się Polski Kontyngent Wojskowy, liczący do 100 osób, który ma wspierać ewakuację afgańskich współpracowników Polski i innych krajów NATO z tego kraju.

nt

Czytaj także

"Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi". Dziambor o zachowaniu wobec osób niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 09:32
– Chcemy, żeby rząd przestał straszyć ludzi tym, że osoby, które się nie zaszczepiły, będą w jakiś sposób szykanowane – zaznaczył w Programie 3 Polskiego poseł Konfederacji Artur Dziambor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Piotr Religa: koronawirus będzie dalej mutował, to niekontrolowane zjawisko

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 21:36
- Pod koniec września i października nastąpi kolejny nawrót infekcji spowodowanych przez koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Religa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Instytut Karolinska w Solnie w Szwecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Piasecka: obawa przed szczepieniami wynika z niedoinformowania i braku wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 17:32
- Szczepienie jest jedyną metodą skuteczną w przeciwdziałaniu śmierci wskutek COVID-19 - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Piasecka, ordynator oddziału terapii COVID-19 przy Szpitalu Wojewódzkim w Lublinie. - Choroby, które z tymi szczepionkami miałyby być związane, wybierane są przez społeczeństwo wycinkowo i jeśli ktoś jest generalnie zaniepokojony, to wyłapuje sobie ten element, który mu odpowiada - dodała. 
rozwiń zwiń