X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową". Skandaliczne słowa posła PO

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 07:40
- Dawno historycy stwierdzili ten fakt, że obozy koncentracyjne, w których mordowało się Żydów i Polaków, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową - stwierdził na antenie TVP Info poseł PO Artur Łącki, wzbudzając oburzenie uczestniczących w programie posłów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: brunocoelho / shutterstock.com

Skandaliczną wypowiedź posła PO skomentował w programie poseł PiS, sekretarz stanu MEiN dr Tomasz Rzymkowski. - Jestem zszokowany słowami pana posła Łąckiego. Uważam, że powinien w tej chwili przeprosić - stwierdził poseł PiS. - Przeprosić cały naród polski, bo te słowa są haniebne. Panie pośle, to jest ostatni moment, żeby uderzyć się w pierś i powiedzieć "przepraszam". To co pan powiedział, to zaprzeczenie tego, że w 1933 r. w Niemczech doszedł do władzy Adolf Hitler, który rozpętał antysemicką nagonkę - dodał Rzymkowski dopytywany przez Łąckiego kogo ma przepraszać.

Auschwitz free gov.jpg
"Wykorzystywanie Holokaustu jako gry politycznej to kpina z ofiar". Muzeum Auschwitz odpowiada MSZ Izraela

- Czy pan twierdzi, że pierwsze obozy koncentracyjne, w których mordowano Żydów, powstały w Polsce, czy powstały w III Rzeszy Niemieckiej? Kto budował?! Administracja polska, Polacy - w duchu społecznej odpowiedzialności się rzucili do budowy obozów koncentracyjnych? A strażnicy w tych obozach - to było Wojsko Polskie czy niemieckie SS? Czy pan w ogóle wie, co mówi? To, co pan powiedział przed chwilą, jest haniebne, pan się powinien wstydzić - grzmiał sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Nazwiska historyków?

Poseł PO próbował bronić swojego stanowiska. - Powiedziałem, że badania historyków światowych wskazują na to, że w Polsce był duży antysemityzm przed II wojną światową - powtórzył Łącki.

- Nazwiska! Jakich historyków? Socjologów? Jakich? (…) chociaż jedno, tego historyka nazwisko, na którego się pan powołuje, bo póki co to są pana słowa, haniebne - dopytał oburzony Rzymkowski.

Czytaj także:

Próbę wycofania się Łąckiego ze swojej wypowiedzi skomentował wiceszef resortu edukacji. - Dobrze się pan wycofuje, ja się bardzo cieszę, ale wystarczyło powiedzieć "pomyliłem się" - podsumował Rzymkowski.

st/tvp.info