X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Sejmie zawiązał się Zespół Parlamentarny "Polska OdNowa". Tworzą go byli posłowie Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 23:38
W Sejmie zawiązał się Zespół Parlamentarny ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju "Polska OdNowa" - poinformował poseł Marcin Ociepa. W pięcioosobowym zespole są posłowie związani poprzednio z Porozumieniem, którzy pozostali w klubie PiS i Andrzej Gut-Mostowy, który nie zdecydował jeszcze ws. przynależności parlamentarnej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

"W Sejmie zawiązał się Zespół Parlamentarny ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju »Polska OdNowa«. W składzie na początek 5 posłów: Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy, Marcin Ociepa. Wsparciem eksperckim będzie prezydent Chełma Jakub Banaszek" - napisał Ociepa w piątek na Twitterze. Do wpisu dołączył zdjęcie pisma w tej sprawie, z datą 10 sierpnia, skierowanego do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Dymisje wiceministrów

gowin 1200.jpg
"Niech każdy rozliczy się w swoim sumieniu". Gowin o posłach, którzy odeszli z Porozumienia

Po tym, gdy premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie z funkcji w rządzie lidera Porozumienia Jarosława Gowina, Ociepa podał się do dymisji z funkcji wiceministra w MON. Jak mówił uczynił to w geście solidarności z Gowinem. Po tym, gdy zarząd Porozumienia zdecydował o wyjściu z koalicji rządowej, Ociepa zdecydował o opuszczeniu tego ugrupowania i pozostał w klubie PiS.

Do dymisji z funkcji wiceministrów podali się również Piechowiak (wiceszef MRPiT) i Murdzek (wiceszef MEiN), którzy jednak również odeszli z Porozumienia i pozostali w klubie PiS, oraz Gut-Mostowy (wiceszef MRPiT), który nie zdecydował jeszcze czy pozostanie w klubie PiS czy dołączy do koła Porozumienia oraz Iwona Michałek (wiceszefowa MRPiT), która odeszła z klubu PiS i należy do koła Porozumienia.

W czwartek - jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller - premier przyjął dymisję Iwony Michałek. Decyzje w sprawie przyjęcia przez premiera pozostałych czterech dymisji nie zostały jeszcze podjęte.

Iwona Michałek PAP 1200.jpg
Iwona Michałek nie jest już wiceszefową MRPiT. Premier przyjął jej dymisję

Odejścia z Porozumienia

Oprócz Ociepy, Piechowiaka i Murdzka, którzy formalnie pozostają bezpartyjni, o rozstaniu z Porozumieniem i pozostaniu w klubie PiS zdecydowali również posłowie Mieczysław Baszko, który przeszedł do Partii Republikańskiej oraz Anna Dąbrowska-Banaszek, która nie była formalnie członkinią Porozumienia, lecz startowała w wyborach z rekomendacji partii.

Porozumienie, po wyjściu z koalicji rządzącej, utworzyło koło parlamentarne, które tworzą obecnie: Jarosław Gowin, Michał Wypij jako szef koła, Magdalena Sroka, Iwona Michałek, Stanisław Bukowiec oraz dotychczas niezrzeszona posłanka Monika Pawłowska. Do koła parlamentarnego będzie też należał senator Józef Zając. Z kolei związany z Porozumieniem poseł Andrzej Sośnierz pozostał obecnie w kole Polskie Sprawy.

fc

Czytaj także

"Nie było propozycji rządowych dla grupy, która odeszła". Prezes PiS odpowiedział na zarzuty opozycji

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 19:14
- Nie było propozycji rządowych dla tej grupy, która odeszła - powiedział w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, odpowiadając na wniosek posła Bartłomieja Sienkiewicza, który zarzucił ugrupowaniu rządzącemu korupcję polityczną i zwrócił się do marszałek Elżbiety Witek o odroczenie obrad do wyjaśnienia sprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wierzę, że silnej Polsce może służyć tylko rząd Zjednoczonej Prawicy". Ociepa odchodzi z Porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 21:58
- W związku z różnicą zdań co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie tego, jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii - poinformował poseł Marcin Ociepa.
rozwiń zwiń