X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ: Polska potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 18:45
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński odniósł się w czwartek na Twitterze do wypowiedzi szefa MSZ Izraela Jaira Lapida, dotyczącej nowelizacji polskiego Kodeksu postępowania administracyjnego i napisał, że Polska zdecydowanie potępia instrumentalne wykorzystywanie Holokaustu w dyskursie politycznym.
Wiceszef MSZ Paweł Jabłoński
Wiceszef MSZ Paweł JabłońskiFoto: Facebook/Paweł Jabłoński

Paweł Jabłoński zauważył, że w uwagach, jakie szef izraelskiej dyplomacji poczynił po przyjęciu w środę przez Sejm nowelizacji, padły słowa "negacja Holokaustu" (Holocaust denial).

Czytaj także:
KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Reakcja Blinkena ws. ustawy medialnej i zmiany w k.p.a. Premier zaprasza do przeanalizowania przepisów

"Jesteśmy głęboko oburzeni takim doborem słów i zdecydowanie odrzucamy fałszywe oskarżenie. To źle motywowana próba pozyskania poparcia politycznego w kraju, oderwana od rzeczywistości i natury samej ustawy" - napisał wiceminister na Twitterze. 

"Polska zdecydowanie potępia instrumentalne wykorzystywanie tragedii milionów Żydów podczas II wojny światowej w obecnym dyskursie politycznym, podobnie jak wrogie ataki na nasz kraj" - napisał Paweł Jabłoński.

Czytaj także:

Krytyka MSZ Izraela 

Minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid skrytykował w środę wieczorem na Twitterze fakt przyjęcia przez polski parlament nowelizacji Kpa, która - według niego - uniemożliwia wszczęcie postępowania w sprawie odebranego przed laty mienia. Polska wie co należy zrobić, odrzucić to prawo - napisał.

"Potępiam przyjętą dziś ustawę polskiego parlamentu, która uderza w pamięć o Holokauście i prawa jego ofiar" - oświadczył Jair Lapid.

Czytaj także:
blinken pap 1200 .jpg
Szef amerykańskiej dyplomacji jest zaniepokojony ustawami przyjętymi przez Sejm

Zapowiedział też, że "Izrael nie pójdzie na kompromis nawet w sprawie przecinka, jeśli chodzi o pamięć o Holokauście".

"Będę nadal sprzeciwiać się wszelkim próbom pisania historii na nowo oraz promowania kompromisów i ustępstwa kosztem Holokaustu narodu żydowskiego i praw ofiar Holokaustu. Polska wie, co należy zrobić, uchylić prawo" - oznajmił Jair Lapid.

***

Sejm przyjął w środę jedną z poprawek Senatu do nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego dotyczącej możliwości kwestionowania ważności decyzji administracyjnych związanych z m.in. reprywatyzacją. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

jbt

Czytaj także

Maciej Świrski: Izrael działa wbrew swoim interesom

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 17:23
- Polska jest jedynym dużym krajem w Europie, który nie bierze udziału w żadnych antyizraelskich akcjach na poziomie państwowym czy wewnątrzpaństwowym prowadzonych przez rozmaite organizacje społeczne, sponsorowanych także przez państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski (Reduta Dobrego Imienia).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Roszczenia mają adresata w postaci Niemiec". Kazimierz Michał Ujazdowski o nowelizacji k.p.a.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 09:52
- Ten głos powinien wybrzmieć ze spokojem, bez intencji konfliktowania się z Izraelem (…) namawiam obóz władzy, łączenie z mediami ją wspierającymi, żeby nie używać retoryki nacjonalistycznej. Zniszczenia obciążają państwo niemieckie, Polska była ofiarą II wojny światowej - mówił w Polskim Radiu 24 senator Kazimierz Michał Ujazdowski (PSL-Koalicja Polska).
rozwiń zwiń