X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Atak na posła Sośnierza pod Sejmem. Polityk PO drwiła w sieci

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 09:39
"Do posła Sośnierza przemówił Naród" - napisała na Twitterze posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz, odnosząc się do zajścia, do którego doszło pod Sejmem po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jej wpis - który później usunęła - wywołał oburzenie w sieci. Zareagowali m.in. Radosław Fogiel z PiS i Robert Winnicki z Konfederacji.
Posłanka KO Marzena Okła-Drewnowicz
Posłanka KO Marzena Okła-DrewnowiczFoto: PAP/Mateusz Marek

W środę wieczorem kilkaset osób zebrało się przed Sejmem, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko przyjęciu przez Izbę noweli ustawy medialnej. W pewnym momencie zgromadzeni zauważyli opuszczającego teren Sejmu posła Konfederacji Dobromira Sośnierza. Część z nich zaczęła wznosić pod jego adresem wulgarne okrzyki. Doszło też do przepychanek. Sośnierz opuścił teren Sejmu w asyście policji.

sośnierz z twitterm pap 1200 .jpg
"Zachowania skrajnie szkodliwe społecznie". Premier o ataku na posła Konfederacji

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz umieściła na Twitterze filmik z ataku i swój komentarz do tej sytuacji. "Do posła Sośnierza przemówił Naród" - napisała. Polityk usunęła później ten wpis, jednak screeny dalej krążą w sieci.

"Takim wpisem sama wystawia sobie świadectwo" - ocenił Radosław Fogiel z PiS.

Na wpis zareagował również partyjny kolega Sośnierza Robert Winnicki.

Skandaliczny wpis odnoszący się do ataku na posła pojawił się również na twitterowym koncie organizacji Strajk Kobiet. "Pan @D_Sosnierz dostał wyrazy szacunku. Opluty, kop w tyłek. To przyszłość was wszystkich" - napisano.

Nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji posłowie przegłosowali w środę wieczorem. Ustawa zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Według jej przepisów koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim EOG, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

Czytaj także:

Dobromir Sośnierz, podobnie jak większość koła Konfederacji, podczas głosowania nad nowelizacją ustawy medialnej wstrzymał się od głosu. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10 osób.

IAR, PAP, paw/