X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Podwyżki dla parlamentarzystów. Dr Gajewski: niezbędne, jeśli chcemy budować prestiż naszych przedstawicieli

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 10:01
- Jeśli chcemy budować jakiś prestiż naszych przedstawicieli, których wybieramy w demokratycznych wyborach, to muszą za tym iść równie prestiżowe wynagrodzenia - powiedział w Polskim Radio 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre) i Piotr Grzybowski ("Tygodnik Katolicki Niedziela").

W Dzienniku Ustaw w piątek wieczorem ukazało się rozporządzenie prezydenta, wprowadzające podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu i parlamentarzystów. W planach jest również ustawa o podwyżkach dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych, a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów.

Radosław Fogiel 1200.jpg
"W przeciągu ostatnich 6 lat zarobki w Polsce wzrosły 42-48 proc.". Fogiel o podwyżkach dla polityków

Piotr Grzybowski zauważył, że istotniejsze są kompetencje posiadane przed parlamentarzystów. - Parlament jest reprezentacją narodu i ta reprezentacja powinna być emanacją doświadczenia życiowego - powiedział.

Czytaj także:

- Jeśli chcemy budować jakiś prestiż naszych przedstawicieli, których wybieramy w demokratycznych wyborach, to muszą za tym iść równie prestiżowe wynagrodzenia - podkreślił dr Sebastian Gajewski.

Jerzy Mosoń odpowiedział na zarzut Piotra Grzybowskiego o nadreprezentacji niektórych grup zawodowych w polityce. - Nie mam nic przeciwko temu, żeby w polskim parlamencie zasiadało jak najwięcej prawników, żeby rosła jakość legislacji, która dzisiaj jest na niskim poziomie - przyznał i dodał, że osoby z medycznym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym powinny skupić się obecnie na pracy w szpitalach i służbie zdrowia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
22:40 PR24_mp3 2021_08_02-08-37-15.mp3 Dr S. Gajewski, Piotr Grzybowski i Jerzy Mosoń o podwyżkach dla polityków (Debata poranka/Polske Radio24)

* * *

Audycja: Debata Poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego), Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre), Piotr Grzybowski ("Tygodnik Katolicki Niedziela")

Data emisji: 02.08.2021

Godzina emisji: 8.37

st

Czytaj także

Prof. Sowiński o podwyżkach dla polityków: ruch dobry, ale niewykonany w zręczny sposób

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 08:24
Jak mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński, politolog z UKSW, "poważne państwo powinno godziwie płacić swoim politykom", niemniej "tę delikatną kwestię społeczną", jaką są podwyżki dla klasy politycznej, "obóz władzy prowadził od ściany do ściany".
rozwiń zwiń