X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szczepienia na COVID-19 w woj. podlaskim. Przy kościołach zaszczepiło się ponad 600 osób

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 02:43
632 osoby zaszczepiły się w niedzielę w mobilnych punktach szczepień przy parafiach w województwie podlaskim - poinformował podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Akcja była prowadzona tego dnia w dziesięciu katolickich i jednej prawosławnej parafii w regionie.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: twitter.com/Podlaski Urząd Wojewódzki

W Podlaskiem można było w niedzielę zaszczepić się w kilkunastu mobilnych punktach szczepień przeciw COVID-19. Najwięcej utworzono ich przy parafiach, m.in. w Łomży, Mońkach, Krypnie, Sejnach, Świętej Wodzie, Dąbrowie Białostockiej czy Siemiatyczach.

szczepionki forum 1200 .jpg
Przeciw COVID-19 zaszczepiono 14% populacji. Podano ponad 4,1 mld dawek

Ponad 600 osób zaszczepionych

Był też punkt na Jarmarku Dominikańskim w Choroszczy k. Białegostoku oraz na miejskim stadionie w stolicy województwa, gdzie wieczorem swój mecz w piłkarskiej ekstraklasie rozegrała Jagiellonia.

Czytaj również:

Dane z tych dwóch ostatnich miejsc mają być znane w poniedziałek. W niedzielę wieczorem podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że w punktach przy jedenastu parafiach ze szczepień skorzystały w niedzielę w sumie 632 osoby.

Informując kilka dni temu o niedzielnej akcji, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zachęcał do szczepień. Mówił, że są najskuteczniejszą ochroną prze wirusem i powikłaniami.

- Nie chcemy takiej sytuacji, żeby nasze podlaskie szpitale były zajmowane przez osoby, które będą musiały być hospitalizowane z tego tytułu, że uległy zakażeniu i ich stan zdrowia wymaga hospitalizacji - mówił wojewoda.

"Wyjść do osób niezaszczepionych"

Przyznał, że Podlaskie nie jest liderem w zakresie szczepień, mimo że w regionie są stacjonarne punkty szczepień, powszechne punkty szczepień, ale - jak podkreślił - te akcje szczepień trzeba kierować w tej chwili w inne miejsca. - Stąd też podjęliśmy ostatnio inicjatywy, by wyjść do osób, które się jeszcze nie zaszczepiły - dodał.

Mówił, że wśród pomysłów jest m.in. wspieranie samorządów w takich akcjach czy strażaków w ich akcji "Zaszczep się z OSP". Innym pomysłem jest też dojeżdżanie z mobilnym punktem do małych miejscowości, aby tam zaszczepić chętnych.

Z danych na stronie rządowej wynika, że w woj. podlaskim w pełni zaszczepionych jest ponad 460 tys. osób. Region liczy ponad 1,17 mln mieszkańców.

jmo

Czytaj także

"Wszystko jest w naszych rękach". Lekarze namawiają do szczepień

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 16:56
W centrum Warszawy, tuż przy Placu Zamkowym, znani lekarze namawiali do szczepienia się. Plenerowy punkt szczepień zorganizowało Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stacje dezynfekujące, nowe wytyczne i pakiety edukacyjne. Sprawdź, co się zmieni w szkołach od 1 września

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 16:13
Ministerstwo edukacji nauki przygotowuje się na powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 1 września. Resort przedstawił harmonogram działań gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie szkół.
rozwiń zwiń