X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: Powstanie Warszawskie nas ukształtowało, dało hart ducha i wolę walki

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 21:55
- Powstanie Warszawskie nas ukształtowało, dało hart ducha i wolę walki - ocenił premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że po Powstaniu Warszawskim Polacy nie mogli dopuścić do tego, by Sowieci, którzy nas okupowali, "byli naszymi panami do końca świata".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Andrzej Hulimka/Forum

Premier w wywiadzie udzielonym Telewizji Republika mówił o znaczeniu Powstania Warszawskiego. Stwierdził, że ma ono ogromne przełożenie na naszą teraźniejszość.

powstanie serwis 1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

- Można pociągnąć cała opowieść od Powstania Warszawskiego do Solidarności - do tego kolejnego sierpnia - i potem do czasu odzyskania wolności. Czy bylibyśmy, czy byłaby Polska, czy byłaby wolna, czy bylibyśmy tacy sami, tak bardzo pragnący wolności, pragnący praworządności, tak walczący o niepodległość, o suwerenność bez Powstania Warszawskiego?

Czytaj także:

- Te pytania będą w naszych sercach, w naszych uszach jeszcze przez pokolenia - mówił.

Podkreślił, że Powstanie Warszawskie nas ukształtowało, dało hart ducha i wolę walki.

1200_Morawiecki_TT.jpg
"Ich walka nie poszła na marne". Premier oddał hołd poległym za niepodległość ojczyzny

- Po Powstaniu Warszawskim nie mogliśmy nie walczyć o wolną Polskę, nie mogliśmy dopuścić do tego, że Sowieci, którzy nas okupowali, byli naszymi panami do końca świata - stwierdził.

Wcześniej na Facebooku premier zamieścił wpis na temat rocznicy 1 sierpnia.

"77. rocznica Powstania Warszawskiego. Jak zawsze o 17:00 miasto się zatrzymało. Jeden z najbardziej wzruszających momentów w roku. Dumna Warszawa pamięta. I Polska pamięta" - napisał Mateusz Morawiecki.

fc

Czytaj także

Marszałek Sejmu: dzięki powstańcom możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 14:45
- To oni stworzyli podwaliny pod późniejsze zmiany, które sprawiły, że dziś możemy żyć w wolnej i niepodległej Polsce - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek, oddając hołd warszawskim powstańcom w 77. rocznicę wybuchu walk o stolicę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Godzina "W" w stolicy. Miasto oddało hołd powstańcom warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 18:11
O godz. 17.00 - w godzinie "W" - o której 77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, w stolicy rozległ się dźwięk syren w hołdzie uczestnikom zrywu. Na minutę na ulicach przystanęli przechodnie, zatrzymały się samochody, tramwaje oraz autobusy.
rozwiń zwiń