X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gwałtowne wzrosty stanów wody na obszarze Dolnej Wisły. Mogą wystąpić podtopienia

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 18:16
Na obszarze Dolnej Wisły, w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim, od niedzieli wieczora do poniedziałku rano mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - wynika z ostrzeżenia Biura Prognoz Hydrologicznych IMGW w Gdyni.
Widok na Wisłę w Bydgoszczy
Widok na Wisłę w BydgoszczyFoto: Piotr Wytrazek/Shutterstock

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 20.00 w niedzielę do godziny 8.00 w poniedziałek.

1200_burza_shutterstock.jpg
IMGW ostrzega przed burzami. Przewidywane są gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia

"W obszarach występowania prognozowanych silnych opadów oraz opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość osiągnięcia stanów wysokich" - głosi komunikat hydrologiczny, udostępniony przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy.

Czytaj także:

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 70 procent.

Ostrzeżenie zostało wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia, głównie na obszarach miejskich.

bf

Czytaj także

Zachmurzenie i przelotny deszcz. IMGW podała prognozę na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 06:28
- W czwartek pogoda bez większych zmian; spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie i miejscami przelotne opady deszczu - powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Temperatura maksymalna będzie wynosić od 22 do 25 stopni Celsjusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Synoptyk IMGW: w sobotę zachmurzenie, na wschodzie przelotne opady deszczu

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 15:20
- W sobotę w kraju spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego - powiedział synoptyk IMGW Jakub Gawron. Na wschodzie Polski możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura będzie wahać się w granicach 22-29 stopni Celsjusza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pochmurnie i deszczowo, lokalnie burze i grad. Pogoda na niedzielę i poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 06:40
Polska wschodnia pozostaje pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. W niedzielę i poniedziałek spodziewamy się zachmurzeń. Miejscami może popadać deszcz, któremu lokalnie towarzyszyć będzie grad.
rozwiń zwiń