X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ulicami stolicy idzie Marsz Milczenia '44

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 17:45
Gdy tylko zamilkły syreny upamiętniające godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego, z ul. Jana Kilińskiego wyruszył w niedzielę Marsz Milczenia '44. Jego uczestnicy trzymają w rękach biało-czerwone flagi.
Marsz Milczenia 44 w ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Marsz Milczenia '44 w ramach obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania WarszawskiegoFoto: PAP/Tomasz Gzell

Marsz, który w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego idzie ulicami stolicy po raz piąty, jest hołdem złożonym warszawiakom i wyrazem pamięci o ich trudzie, walce, ofiarach i wypędzeniu z miasta.

powstanie serwis 1200.jpg
Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

W tym roku na miejscu startu marszu dzięki pomocy Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie zorganizowano wystawę zatytułowaną "Solidarność i wsparcie". Placówka ta dokumentuje losy wypędzonych ze stolicy uczestników i świadków Powstania Warszawskiego.

Obóz przejściowy Durchgangslager 121 powstał w sierpniu 1944 roku na terenie warsztatów kolejowych w Pruszkowie. W trakcie Powstania Warszawskiego i po jego stłumieniu przebywało w nim około 650 tys. osób, głównie cywilów.

Czytaj także:

Marsz Milczenia 44 idzie od ul. Kilińskiego, następnie Długą do Arsenału, Aleją Solidarności, Jana Pawła II, a potem Grzybowską. Koniec marszu przewidywany jest na godz. 18.30.

***

Polskie Radio aktywnie włącza się w obchody w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Wszystkie anteny publicznego nadawcy przygotowały szereg unikatowych materiałów, zawierających między innymi archiwalne nagrania oraz rozmowy z ekspertami i historykami. 1 sierpnia z radioodbiorników płynąć będą dźwięki powstańczych pieśni oraz wspomnienia tych, którzy w 1944 r. bohatersko walczyli o Warszawę i wolną Polskę.

bf

Czytaj także

Nie żyje sanitariuszka Powstania Warszawskiego. Wanda Zalewska-Zdun miała 94 lata

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 17:58
Zmarła sanitariuszka Powstania Warszawskiego podporucznik Wanda Zalewska-Zdun pseudonim "Rawicz". Była żołnierzem II Obwodu "Żywiciel" Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej. Miała 94 lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tak uczczono niepodległościowy zryw Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 21:05
1 sierpnia 2021 r. mija dokładnie 77 lat od rozpoczęcia największej zbrojnej akcji podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Zakończyły się liczne uroczystości upamiętniające powstańców warszawskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Józef Kasprzyk: Powstanie Warszawskie powinno być wyrzutem sumienia Niemców i Rosjan, ale nie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2021 15:44
- Nie wolno oceniać Powstania Warszawskiego w oderwaniu od realiów historycznych, od poczucia, jakie było w sercach i umysłach tamtego pokolenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
rozwiń zwiń