X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jesteśmy rządem, który wspiera rodziny". Müller o założeniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 18:37
Rzecznik rządu Piotr Müller spotkał się z mieszkańcami Pomorza na pikniku w Słupsku, by promować Polski Ład. - My jesteśmy rządem, który wspiera polskie rodziny - mówił, zachęcając jednocześnie do indywidualnych rozmów z nim o rządowych propozycjach.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Twitter/@PremierRP

- Dziś jestem do państwa dyspozycji. Możemy o tych wszystkich propozycjach (Polskiego Ładu - red.) porozmawiać. […] Jestem otwarty na to, by porozmawiać o tych rozwiązaniach podatkowych, mieszkaniowych czy rodzinnych, które proponujemy. My jesteśmy rządem, który wspiera polskie rodziny - powiedział Piotr Müller.

Czytaj także:
pre1200.jpg
Premier: Polski Ład pozwoli przedsiębiorcom podbić rynki europejskie

Uczestnicy pikniku chętnie korzystali z możliwości indywidualnej rozmowy z pochodzącym ze Słupska rzecznikiem rządu. Niektórzy prosili o konkretne interwencje, innych interesował Polski Ład.

Kluczowe rozwiązania 

W rozmowie z dziennikarzami Piotr Müller podkreślił, że w Polskim Ładzie jest kilka kluczowych rozwiązań, które rząd chce promować - w tym przede wszystkim obniżenie podatków dla 18 mln obywateli. Zaznaczył, że ważne jest, "byśmy w sprawiedliwy sposób podzielili się wzrostem gospodarczym".

Zwrócił uwagę na kwestie systemu budowy mieszkań, ułatwień przy budowie domów do 70 m kw. Podkreślił, że obecnie wiele osób, rodzin nie może kupić mieszkania na kredyt, bo nie ma wkładu własnego. - My ten problem rozwiązujemy w ramach Polskiego Ładu. Proponujemy, aby to państwo zagwarantowało wkład własny – mówił rzecznik rządu.

Pytany o termin uruchomienia rozwiązań proponowanych w Polskim Ładzie, przekazał, że jeszcze w piątek na specjalnym posiedzeniu rady Ministrów przyjęty został pakiet dodatkowych projektów ustaw w ramach Polskiego Ładu, które zostaną skierowane do sejmu. Jak poinformował, jeszcze na sierpniowe posiedzenie sejmu mają trafić jeden czy dwa projekty. Intensywną pracę legislacyjną w sejmie zapowiedział na wrzesień. Rząd chce, by większość projektów Polskiego Ładu obowiązywała od 1 stycznia 2022 r.

Czytaj także:

Co z inflacją?

Piotr Müller pytany był także o komentarz do opinii formułowanych przez opozycję co do inflacji, która miałaby "zjeść" Polski Ład.

- Na wskaźniki inflacyjne trzeba patrzeć z perspektywy dwóch czynników – jeden inflacja, drugi – wzrost wynagrodzeń. Od 2015 r. w Polsce wynagrodzenia średnie wzrosły o 46 proc. (…) Nigdy w historii Polski nie było takich czterech lat, by tak dynamicznie rosły wynagrodzenia. (…) Inflacja w tym czasie była na poziomie wielokrotnie niższym niż wzrost wynagrodzeń – zaznaczył rzecznik rządu.

Czytaj także:
Andrzej Duda free 1200
Prezydent o Polskim Ładzie: większość na tym zyska; jestem przekonany, że zyskają również przedsiębiorcy

Podkreślił, że "za minimalne wynagrodzenie można teraz kupić często 20, a nawet 40 proc. więcej produktów podstawowych niż to miało miejsce w 2015 r. i te liczby należy porównywać, bo inaczej […] nie patrzymy na rzeczywisty wzrost płac i realną siłę nabywczą, która się pojawiła".

Wizyta w Słupsku

Piknik rodzinny w Słupsku - prócz możliwości rozmowy z rzecznikiem rządu - był także okazją do prezentacji miejscowych kół gospodyń wiejskich, które wystawiły się ze swoimi wyrobami. Były stoiska promocyjne m.in. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz KRUS-u. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych – mydlanych baniek i dmuchanych zjeżdżalni.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

jbt

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ciągu kilku lat Polska będzie się rozwijać w sposób zrównoważony". Joanna Lichocka o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 14:15
- Warto popierać Polski Ład, bo to program, który spowoduje, że w ciągu kilku lat Polska będzie się rozwijać w sposób zrównoważony - podkreśliła Joanna Lichocka (PiS), podczas spotkania z mieszkańcami Zduńskiej Woli (Łódzkie).
rozwiń zwiń