X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W ciągu kilku lat Polska będzie się rozwijać w sposób zrównoważony". Joanna Lichocka o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 14:15
- Warto popierać Polski Ład, bo to program, który spowoduje, że w ciągu kilku lat Polska będzie się rozwijać w sposób zrównoważony - podkreśliła Joanna Lichocka (PiS), podczas spotkania z mieszkańcami Zduńskiej Woli (Łódzkie).
Joanna Lichocka, Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka, Prawo i SprawiedliwośćFoto: Magdalena Piejko

- Mam nadzieję, że uda nam się przekazać, że warto popierać Polski Ład, bo to program, który spowoduje, że w ciągu kilku lat Polska będzie się rozwijać w sposób zrównoważony. Wszyscy będziemy jego uczestnikami bez względu na to, gdzie mieszkamy, jakie mamy poglądy - powiedziała Joanna Lichocka podczas briefingu zorganizowanego na jednym z targowisk w Zduńskiej Woli.

Czytaj także:
firma spotkanie biznes 1200.jpg
Polski Ład stawia na ekspansję i rozwój firm. Ministerstwo Finansów proponuje przedsiębiorcom pakiet ulg

Posłanka promowała tam program Polski Ład; wcześniej w sobotę Joanna Lichocka odwiedziła także Szadek i Poddębice, gdzie również rozdawała broszury z najważniejszymi założeniami rządowego projektu. Jak zaznaczyła, wszędzie spotykała się z różnymi opiniami - zarówno pozytywnymi jak i krytycznymi.

- Najważniejszym zadaniem dla nas jest odkłamanie wszystkiego, co o Polskim Ładzie mówione jest w przestrzeni publicznej. To nasza wypróbowana metoda - bezpośrednia rozmowa z Polakami - dodała.

Czytaj także:

Nadchodzące zmiany

Joanna Lichocka przypomniała, że większość elementów Polskiego Ładu zostanie uruchomiona już 1 stycznia.

- To będzie zwolnienie z podatku emerytów, którzy mają 2,5 tys. brutto emerytury lub renty, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, podniesienie progu podatkowego do 120 tys. zł. To wszystko spowoduje, że znakomita większość Polaków będzie płaciła niższe podatki; wbrew termu, co wszędzie w mediach można usłyszeć. Będą też ułatwienia dotyczące budowy domów czy nabycia mieszkania przez gwarantowany wkład własny - wyjaśniła.

20 mld złotych 

Obecni na spotkaniu samorządowcy z powiatu zduńskowolskiego apelowali do lokalnych władz, aby składały wnioski do programu Polski Ład, który będzie bardzo istotnym wsparciem dla rozwoju miasta i powiatu.

Czytaj także:
1200_firma_dokumenty_kobieta_shutterstock.png
Ekonomista: firmy, których obciążenia wzrosną, nie stracą na Polskim Ładzie

- Ten program jest dla wszystkich - bez względu na to, czy w mieście lub gminie rządzi ktoś z listy PiS czy z list opozycji. W tej chwili kończy się okres aplikowania przez samorządy do programu samorządowych inwestycji strategicznych. W tej edycji jest do rozdysponowania 20 mld zł. Każdy samorząd może składać po trzy wnioski - podkreśliła Joanna Lichocka.

Jak zaznaczyła, nie będzie to jedyny tego typu program w tym roku; następny nabór planowany jest we wrześniu, a potem w styczniu i w czerwcu. Dodała, że tylko w pierwszej edycji na każda gminę przypadnie średnio 5-7 mln zł wsparcia.

Pensje 

Do briefingu z mediami dołączyła się także jedna z mieszkanek Zduńskiej Woli, która również postanowiła zadać pytanie posłance.

- Dlaczego państwo dostają podwyżki, skoro państwo nic nie robią? Czy państwo mają jakiś pomysł na to, że inflacja wynosi 5 proc. i wszystko w Polsce drożeje? - zapytała.

- Mamy taki pomysł, że podwyższamy pensje dla zwykłych ludzi. W ciągu ostatnich 5 lat pensja minimalna została podwyższona do 3 tys. zł. Wzrastają ceny, ale wzrastają też pensje oraz siła nabywcza Polaków. Staramy się, by siła nabywcza była coraz wyższa i żeby była możliwość kupienia coraz większej ilości rzeczy - odpowiedziała Joanna Lichocka.

Program 

Czytaj także:
Marlena Malag free tt twitter 1200.jpg
"To nie mogą być tylko słowa, ale konkretne działania". Maląg o rodzinie i Polskim Ładzie

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

jbt

Czytaj także

"Jest nastawiony na wieś i mniejsze miasta". Prezes PiS o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 17:31
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że Polski Ład jest nastawiony na wieś i mniejsze miasta, takie jak Ostrołęka. Jarosław Kaczyński przypomniał o tym w kontekście powrotu do klubu PiS posła Arkadiusza Czartoryskiego, który reprezentuje właśnie to miasto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń