X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę obchody na Żoliborzu i placu Krasińskich

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 06:43
W Warszawie od tygodnia trwają wydarzenia związane z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Dziś główne uroczystości odbędą się przed południem przy kamieniu żołnierzy "Żywiciela" na Żoliborzu oraz wieczorem na placu Krasińskich.
Pomnik Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich w Warszawie
Pomnik Powstania Warszawskiego na placu Krasińskich w WarszawieFoto: A. Aleksandravicius / Shutterstock.com

Weterani, a także przedstawiciele władz proszą o liczny udział w obchodach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

Sanitariuszka z Powstania Halina Jędrzejewska mówiła o tym, jak ważna dla weteranów jest pamięć o Powstaniu. - Pomyślcie czasem o powstaniu i o powstańcach - zaapelowała Halina Jędrzejewska.

Posłuchaj
00:57 11219877_1.mp3 Trwają obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Relacja Przemysława Lisa (IAR)

Jak powiedział prezydent miasta Rafał Trzaskowski, w związku z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w stolicy zaplanowano kilkaset wydarzeń. - W sumie 250 okazji do uhonorowania Powstańców, a także 400 miejsc, w których my jako przedstawiciele miasta będziemy obecni - poinformował Rafał Trzaskowski.

Dziś o 10.00 zaplanowano uroczystości upamiętniające Powstańców na Żoliborzu, gdzie walki wybuchły jeszcze przed godziną "W". Przy pomniku żołnierzy "Żywiciela" zaplanowano apel i złożenie kwiatów. O 18.00 z udziałem weteranów i prezydenta Andrzeja Dudy na placu Krasińskich zostanie odprawiona msza polowa. Po niej odbędzie się uroczysty apel pamięci.

Czytaj także:

Kulminacja obchodów jutro o 17.00. W godzinę "W" zawyją syreny, a Warszawa zatrzyma się na minutę.

kp

Czytaj także

77. rocznica Powstania Warszawskiego. Znamy program obchodów

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 17:30
Tegoroczny program obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego został rozplanowany na ponad dwa tygodnie. Wśród wydarzeń znalazły się m.in. wernisaż wystawy "Hello Helka. Nowelka na papier i wojnę", zlot harcerski, a także spotkanie powstańców z udziałem prezydentów Polski i Warszawy. Jak co roku, na Mokotowie zapłonie także Znicz Pamięci, który będzie płonął 63 dni - tyle, ile trwało powstanie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: nie byłoby suwerennej Polski bez bohaterstwa powstańców warszawskich

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 12:00
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie byłoby wolnej i suwerennej Polski bez bohaterstwa powstańców warszawskich. Z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent spotkał się z powstańcami w Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń